Nova sezona Hrvatski Telekom Prve lige počela je 19. srpnja. Naslov prvaka brani Dinamo, a aktualna sezona posebno je zanimljiva jer će čak pet klubova, doslovno pola lige, ići u europska natjecanja u ljeto 2020. godine. Prvi i drugi će u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok će još tri hrvatska predstavnika u kvalifikacije Europske lige.

Igrat će se, kao i proteklih sezona, četverokružno s ukupno 36 kola. U prvom kolu svi klubovi iz velike četvorke su domaćini, dok se prvi od četiri najveća derbija hrvatskog nogometa (Hajduk – Dinamo) igra u sklopu sedmog kola na Poljudu.

Ljetno-jesenska polusezona traje do 15. prosinca, poslije toga će uslijediti zimska pauza, a prvenstvo se nastavlja utakmicama 20. kola koje će se igrati prvog vikenda u veljači 2020.

Rezultati by SofaScore

1. kolo:

Osijek - Slaven Belupo 2:0
Dinamo - Lokomotiva 3:0
Rijeka - Varaždin 2:1
Gorica - Inter Zaprešić 1:1 
Hajduk - Istra 1961 2:0

2. kolo:

Inter Zaprešić - Istra 1961 0:2
Varaždin - Hajduk 0:3
Lokomotiva - Rijeka 0:1
Slaven Belupo - Dinamo 0:3
Gorica - Osijek 3:1

3. kolo:

Dinamo - Gorica 3:1
Istra 1961 - Varaždin 3:1
Rijeka - Slaven Belupo 3:1
Hajduk - Lokomotiva 3:0
Osijek - Inter Zaprešić 3:1

4. kolo:

Inter Zaprešić - Varaždin 2:2
Lokomotiva - Istra 1961 4:1
Slaven Belupo - Hajduk 2:1
Gorica - Rijeka 2:0
Osijek - Dinamo 0:0

5. kolo:

Inter Zaprešić - Dinamo 1:2
Rijeka - Osijek 1:1
Hajduk - Gorica 3:0
Istra 1961 - Slaven Belupo 2:3
Varaždin - Lokomotiva 1:1

6. kolo:

Inter Zaprešić - Lokomotiva (subota, 24. kolovoza u 21:00)
Slaven Belupo - Varaždin (subota, 24. kolovoza u 19:00)
Gorica - Istra 1961 (nedjelja, 25. kolovoza u 18:00)
Osijek - Hajduk (nedjelja, 25. kolovoza u 20:00)
Dinamo - Rijeka (srijeda, 18. prosinca u 17:00)

7. kolo:

Rijeka – Inter Zaprešić (nedjelja, 1. rujna u 20:00)
Hajduk – Dinamo (subota, 31. kolovoza u 18:30)
Istra 1961 -  Osijek (subota, 31. kolovoza u 21:00)
Varaždin – Gorica (nedjelja, 1. rujna u 18:00)
Lokomotiva – Slaven Belupo (petak, 30. kolovoza u 20:00)

8. kolo (13. – 15. rujna):

Inter Zaprešić - Slaven Belupo
Gorica – Lokomotiva
Osijek – Varaždin
Dinamo – Istra 1961
Rijeka – Hajduk

9. kolo (20. – 22. rujna):

Hajduk – Inter Zaprešić
Istra 1961 - Rijeka
Varaždin – Dinamo
Lokomotiva – Osijek
Slaven Belupo - Gorica

10. kolo (27. – 29. rujna):

Inter Zaprešić - Gorica
Slaven Belupo - Osijek
Lokomotiva - Dinamo
Varaždin - Rijeka
Istra 1961 - Hajduk

11. kolo (4. – 6. listopada):

Istra 1961 - Inter Zaprešić
Hajduk - Varaždin
Rijeka - Lokomotiva
Dinamo - Slaven Belupo
Osijek - Gorica

12. kolo (18. – 20. listopada):

Inter Zaprešić - Osijek
Gorica - Dinamo
Slaven Belupo - Rijeka
Lokomotiva - Hajduk
Varaždin - Istra 1961

13. kolo (25. – 27. listopada):

Varaždin - Inter Zaprešić
Istra 1961 - Lokomotiva
Hajduk - Slaven Belupo
Rijeka - Gorica
Dinamo - Osijek

14. kolo (1. – 3. studenog):

Dinamo - Inter Zaprešić
Osijek - Rijeka
Gorica - Hajduk
Slaven Belupo - Istra 1961
Lokomotiva - Varaždin

15. kolo (8. – 10. studenog):

Lokomotiva - Inter Zaprešić
Varaždin - Slaven Belupo
Istra 1961 - Gorica
Hajduk - Osijek
Rijeka - Dinamo

16. kolo (22. – 24. studenog):

Inter Zaprešić - Rijeka
Dinamo - Hajduk
Osijek - Istra 1961
Gorica - Varaždin
Slaven Belupo - Lokomotiva

17. kolo (29. studenog – 1. prosinca):

Slaven Belupo - Inter Zaprešić
Lokomotiva - Gorica
Varaždin - Osijek
Istra 1961 - Dinamo
Hajduk - Rijeka

18. kolo (6. – 8. prosinca):

Inter Zaprešić - Hajduk
Rijeka - Istra 1961
Dinamo - Varaždin
Osijek - Lokomotiva
Gorica - Slaven Belupo

19. kolo (13. – 15. prosinca):

Gorica - Inter Zaprešić
Osijek - Slaven Belupo
Dinamo - Lokomotiva
Rijeka - Varaždin
Hajduk - Istra 1961

20. kolo (31.siječnja – 2. veljače):

Inter - Istra 1961
Varaždin - Hajduk
Lokomotiva - Rijeka
Slaven Belupo - Dinamo
Gorica - Osijek

21. kolo (7. – 9. veljače):

Osijek - Inter Zaprešić
Dinamo - Gorica
Rijeka - Slaven Belupo
Hajduk - Lokomotiva
Istra 1961 - Varaždin

22. kolo (14. – 16. veljače):

Inter Zaprešić - Varaždin
Lokomotiva - Istra 1961
Slaven Belupo - Hajduk
Gorica - Rijeka
Osijek - Dinamo

23. kolo (21. – 23. veljače):

Dinamo - Inter Zaprešić
Rijeka - Osijek
Hajduk - Gorica
Istra 1961 - Slaven Belupo
Varaždin - Lokomotiva

24. kolo (28. veljače – 1. ožujka):

Inter Zaprešić - Lokomotiva
Slaven Belupo - Varaždin
Gorica - Istra 1961
Osijek - Hajduk
Dinamo - Rijeka

25. kolo (3. – 5. ožujka):

Rijeka - Inter Zaprešić
Hajduk - Dinamo
Istra 1961 - Osijek
Varaždin - Gorica
Lokomotiva - Slaven Belupo

26. kolo (7. – 9. ožujka):

Inter Zaprešić - Slaven Belupo
Gorica - Lokomotiva
Osijek - Varaždin
Dinamo - Istra 1961
Rijeka - Hajduk

27. kolo (13. – 15. ožujka):

Hajduk - Inter Zaprešić
Istra 1961 - Rijeka
Varaždin - Dinamo
Lokomotiva - Osijek
Slaven Belupo - Gorica

28. kolo (20. – 22. ožujka):

Inter Zaprešić - Gorica
Slaven Belupo - Osijek
Dinamo - Lokomotiva
Varaždin - Rijeka
Istra 1961 - Hajduk

29. kolo (3. – 5. travnja):

Istra 1961 - Inter Zaprešić
Hajduk - Varaždin
Rijeka - Lokomotiva
Dinamo - Slaven Belupo
Osijek - Gorica

30. kolo (9. – 11. travnja):

Inter Zaprešić - Osijek
Gorica - Dinamo
Slaven Belupo - Rijeka
Lokomotiva - Hajduk
Varaždin - Istra 1961

31. kolo (17. – 19. travnja):

Varaždin - Inter Zaprešić
Istra 1961 - Lokomotiva
Hajduk - Slaven Belupo
Rijeka - Gorica
Dinamo - Osijek

32. kolo (21. – 23. travnja):

Inter Zaprešić - Dinamo
Osijek - Rijeka
Gorica - Hajduk
Slaven Belupo - Istra 1961
Lokomotiva - Varaždin

33. kolo (25. – 27. travnja):

Lokomotiva - Inter Zaprešić
Varaždin - Slaven Belupo
Istra 1961 - Gorica
Hajduk - Osijek
Rijeka - Dinamo

34. kolo (1. – 3. svibnja):

Inter Zaprešić - Rijeka
Dinamo - Hajduk
Osijek - Istra 1961
Gorica - Varaždin
Slaven Belupo

35. kolo (8. – 10. svibnja):

Slaven Belupo - Inter Zaprešić
Lokomotiva - Gorica
Varaždin - Osijek
Istra 1961 - Dinamo
Hajduk - Rijeka

36. kolo (15. – 17. svibnja):

Inter Zaprešić - Hajduk
Rijeka - Istra 1961
Dinamo - Varaždin
Osijek - Lokomotiva
Gorica - Slaven Belupo