siguran start nove klupe

Rijeka slavila kod Varaždina u prvoj utakmici nakon odlaska Bišćana

U Varaždinu je Rijeka došla do prve pobjede nakon smjene Bišćana.

U utakmici 10. kola Prve HNL Rijeka je kao gost nadigrala Varaždin s 2-0 (2-0) i učvrstila se na trećem mjestu ljestvice.

U Varaždinu je Rijeka došla do prve pobjede nakon smjene trenera, no ona se neće pripisati novom treneru Simonu Rožmanu koji je izostao zbog suspenzije koju je zaradio u slovenskim Domžalama,a umjesto njega je na klupi bio prvi pomoćnik Aleš Kačičnik.

Rijeka je povela u 12. minuti kada je Portugalac Joao Escoval iz gužve zabio svoj prvijenac u NHL-u, a 36. minuti Tibor Halilović je preciznim udarcem nakon kornera povećao na 2-0. U 69. minuti igrač Varaždina Neven Đurasek dobio je crveni karton, a Riječani unatoč brojnim prilikama nisu uspjeli postići još neki gol.

Rijeka je treća s 18 bodova, bodom manje od Hajduka i Dinama, dok je Varaždin predzadnji sa 7 bodova.

Na stadionu Varteksa sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Escoval (12), 0-2 Halilović (36)