Splićani u velikoj krizi

Gorica opet pobijedila Hajduk: Je li gol za pobjedu postignut iz zaleđa?

Gorica je pobijedila Hajduk 2:1 u 14. kolu Prve HNL…

Kristijan Lovrić (Photo: Jurica Galoic/PIXSELL)

U utakmici 14. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice pobijedili Hajduka s 2-1 (1-1).

Gorica se još jednom pokazala "crna mačka" za Splićane jer su ih svladali i u prvenstvu i to s istovjetnih 2-1 kao i u kup-utakmici prije samo tri dana. Hajduk protiv Gorice ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja.

Splićani su već u 2. minuti imali ogromnu priliku, ali je udarac Caktaša sa šest-sedam metara u korner skrenuo branič Suk . U 12. minuti Gorica je povela, a zabio je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca iskosa s više od 30 metara. Hajduk je poravnao u 28. minuti kada je Brazilac Jairo nakon duplog pasa s Bradarićem zatresao mrežu.

Treba li Damir Burić napustiti klupu Hajduka?

Ukupno glasova:

U 60. minuti Posavec brani udarac gavom Suka, a deset minuta kasnije Caktaš promašuje još jednu veliku priliku. Zagorac je efektnom paradom obranio opasan udarac Lovrića u 80. minuti, no u 86. minuti ubačaj Lovrića iz slobodnog udarca Nizozemac Joey Suk, doduše iz vrlo sumnjive pozicije, u padu je glavom sproveo u mrežu.

Na prvu se činilo da je bilo zaleđe, ali treba pogledati usporenu snimku i pozorno pogledati gdje je vršak stopala lijeve noge Hajdukova igrača Stanka Jurića koji prati strijelca. Suk je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton.

Vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 27 bodova, a Gorica se probila na četvrtu poziciju s 21 bodom.

Susret se igrao na stadionu Radnika, a sudio je Pejin.

Strijelci: 1-0 Lovrić (12), 1-1 Jairo (28), 2-1 Suk (86)