Budimir promašio pobjedu

Lokomotiva nakon više od šest godina odnijela bod iz Rijeke

Odigrana je i posljednja utakmica 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U posljednjoj utakmici 11. kola HNL-a nije bilo pobjednika, Rijeka i Lokomotiva odigrale su 1:1. Bila je to prva utakmica novog trenera Rijeke Simona Rožmana na Rujevici, a nakon 370 dana šutnje Armada je prekinula svoj bojkot.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Franko Andrijašević je doveo Rijeku u vodstvo. Maxwell Acosty je lijepo pucao, Ivo Grbić je uspio odbiti loptu, ali je Andrijašević odbijanac pospremio u mrežu.

Lokomotiva je izjednačila u 49., strijelac je bio Myrto Uzuni odmjerenim udarcem s 18 metara.

Rijeka je u 68. minuti bila korak do novog vodstva, Zoran Kvržić je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali je vratnica spasila Lokomotivu.

Imala je Lokomotiva u 88. minuti i sjajnu situaciju za preokret, Mario Budimir je izbio sam pred Andreja Prskala, ali je riječki vratar ušao mu u šut i sačuvao bod svojoj momčadi.

Lokomotiva je godinama gubila u Rijeci, i na Kantridi i na Rujevici, a posljednji je put ostala neporažena 2. rujna 2013. godine. Sada su, nakon više od šest godina, uspjeli odnijeti bod s Kvarnera...