Kobno rano isključenje

Gorica se osvetila Slaven Belupu, Osijek (privremeno) pao na šesto mjesto

Odigrana je i druga utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U sklopu 18. kola HNL-a Gorica je na svom stadionu u Velikoj Gorici s 2:0 pobijedila Slaven Belupo.

Bio je to drugi susret ovih momčadi u razmaku od tri dana. U srijedu su se sastali u četvrtfinalu Kupa, a tada su uspješniji bili Koprivničanci koji su slavili kao gosti i izborili plasman u polufinale.

Ove subote stigla je osveta, a voda na mlin domaćeg sastava krenula je u 10. minuti kada je izravni crveni karton dobio Bruno Goda.

S igračem više Gorica je već u prvom poluvremenu postigla dva pogotka i praktički riješila utakmicu. U 18. minuti je poentirao Lukasz Zwolinski, a u 34. Kristijan Lovrić.

Početkom nastavka snage na terenu postale su izjednačene jer je u 54. minuti drugi žuti karton dobio Cherif Ndiaye, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Gorica je ovim trijumfom stigla do 28 bodova i privremeno je na ljestvici preskočila Osijek, izjednačivši se s Rijekom i Lokomotivom.

Slavenu je ovo već 10. ovosezonski prvenstveni poraz i oni će ostati na sedmom mjestu.