loše izveden penal, ali...

Osijek se izvukao: Iz penala u sudačkoj nadoknadi srušili Istru koja je bila s igračem manje

Osijek je uz dosta sreće slomio uporne Puljane.

U utakmici 16. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka su pobijedii pulsku Istre 1961 s 1:0 (0:0) i vratili se na treće mjesto.

Osječani su došli do pobjede golom iz penala u 94. minuti, a Puljani su gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrali s deset igrača.

Nakon vrlo slabog prvog dijela u nastavku je kapetan Osijeka Škorić u 47. minuti pogodio gredu, da bi u 52. minuti igrač gostiju Markus Pavić zaradio crveni karton.

gol expired Legenda koja je Mandži dala nadimak za GOL.hr: ''Znate priču kad je Ronaldo izgubio pa su mu se svi smijali? divider

Osječani su potom propustili nekoliko prilika, u 73. minuti Špoljarić je zatresao gredu. Uporni Puljani su se znalački branili sve do treće minute sudačke nadoknade kada je branič Istre Gonzales srušio Špoljarića u kanenom prostoru, a Mirko Marić je sretno pogodio s bijele točke.

Marić je pucao gotovo po sredini, Josip Čondrić dirao je loptu, ali onda se ipak odbila u mrežu.

Osijek je sada treći s 26 bodova, a Istra je ostala osma s 12.

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1:0 Marić (90+4pen)

Crveni karton: Pavić (Istra, 52)