Sjajan pogodak Mamuta

Inter stigao do prve pobjede u HNL-u, remi u Velikoj Gorici

U susretu 8. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Inter je u Zaprešiću svladao Slaven Belupo s 3-1 (0-0).

Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo golova, na početku nastavka tresle su se obje mreže. Inter je poveo u 47. minuti kada je Serderov udarcem glavom s pet metara iskoristio ubačaj Mlinara, no niti dvije minute potom Slaven je poravnao kada se Nowak najbolje snašao u gužvi pred domaćim vratima nakon udarca iz kuta.

Tih 1-1 stajalo je sve do pred kraj utakmice da bi u 87. minuti Mlinar iskoristio prizemni ubačaj Postojnskog, a konačnih 3-1 postavio je Mamut sjajnim udarcem s više od 25 metara u trećoj minuti nadoknade.

Deveti Inter sada ima šest bodova, jedan manje od osmog Slavena, a tri više od posljednjeg Varaždina.

Gorica je bila bolji suparnik na svom terenu protiv Lokomotive, no s obzirom da nije iskoristila niti jednu od svojih brojnih prilika na kraju se morala zadovoljiti bodom.

Četvrta Gorica sada ima 12 bodova, kao i treći Osijek, dok je Lokomotiva šesta s 11 bodova, koliko ima i peta Rijeka.

Na vrhu je Dinamo sa 16 bodova, drugi Hajduk ima 15.