Delić presudio

Supervažna pobjeda Istre, Osijeku VAR poništio dva pogotka

Puljani se bore za prvoligaški status i svaki bod im je prijeko potreban.

U susretu 25. kola HNL-a Istra 1961 je na svojoj Aldo Drosini pobijedila Osijek s 1:0 i popela se na osmo mjesto na ljestvici.

Pobjednički pogodak postignut je u drugoj minuti, a strijelac je bio Ivan Delić, 22-godišnji napadač Hajduka koji je ove zime došao u redove Istre na posudbu u potrazi za minutažom.

Osječani su poslije primljenog zgoditka pritisnuli Puljane, do kraja prvog poluvremena su dvaput uspjeli postići pogodak, ali u oba navrata sudac Mario Zebec nakon pomoći VAR-a ih je ponišio i na odmor se otišlo s prednošću domaćina.

U 56. minuti Kongoanac Ndockyt je sam ispred Tomislava Duke, ali vratar Istre je njegov šut iz blizine obranio. Svi napadi Osječana dokraja razbijali su se o čvrstu obranu Puljana, koji su došli do četvrte pobjede u prvenstvu, a Osijek i treću utakmicu zaredom ne uspijeva postići gol.

Osijek je ostao peti s 39 bodova, a Istra je skočila na osmo mjesto s 19 bodova.