Za vratom Hajduku i Rijeci

Lokomotiva razbila Belupo i upisala četvrtu pobjedu zaredom

U prvom susretu 25. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Slaven Belupo s 3-0 (0-0) i zadržali priključak za Hajdukom i Rijekom.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, ali u znaku velikih obrana oba vratara - domaćeg Grbića i gostujućeg Ježine. Lokomotiva je povela u 59. minuti kada je ubačaj s desne strane na desetak metara dočekao Albanac Myrto Uzuni, koji je prizemnim udarcem pogodio desnu stranu vrata.

Samo tri minute kasnije brzu i preciznu akciju Lokomotive okončao je autogolom branič Slavena Venezuelanac Suarez Jeffren. U zadnjim trenucima susreta Mikulić je igrao rukom, a iz penala je Mario Budimir pogodio za konačnih 3-0.

Lokomotiva je s 43 boda privremeno preskočila Rijeku (41) na trećem mjestu, ali to će se do kraja dana promijeniti, dok je koprivnički sastav ostao sedmi s 23 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Pejin.

Strijelci: 1-0 Uzuni (59), 2-0 Jeffren (62ag), 3-0 Budimir (90+3pen)