Presudio Eduokov bijeg

Hajduk u slavljeničkoj utakmici uz dosta muke pobijedio Lokomotivu

Splićani su s 1:0 bili bolji od Lokomotive u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige.

U dvoboju 21. kola HNL-a Hajduk je s 1:0 pobijedio Lokomotivu i učvrstio se na drugom mjestu ljestvice.

Drugi povratak novoga trenera Hajduka Igora Tudora na Poljud završio je pobjednički, a Splićani su teškom mukom slavili protiv Lokomotive, u utakmici na kojoj se slavio 109. rođendan Hajduka koji je u četvrtak 13. veljače.

Hajduk je poveo u 28. minuti kada je pogrešku igrača Lokomotive na sredini terena iskoristio Nigerijac Samuel Eduok, pretrčao Kolingera i plasirao loptu pored vratara Ivu Grbića. Eduok je u 41. minuti imao ogromnu šansu i za drugi gol, ali je njegov udarac iz blizine nogama obranio Grbić.

Početkom drugog dijela prvu pravu šansu imala je Lokomotiva, a udarac Myrta Uzunija prema praznoj mreži u zadnji trenutak blokirao je Hamza Barry.

U vrlo lošem drugom dijelu, s puno pogrešaka na obje strane, u 85. minuti crveni karton je u svom prvom nastupu za Hajduk zaradio Nihad Mujakić zbog prekršaja nad Uzunijem u stopostotnoj prilici, pa su Splićani utakmicu završili s deset igrača.

Hajduk je drugi s devet bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala peta s 31 bodom.