Bijeli ostali stopostotni

Hajduk sjajnim pogocima protiv Zagrepčana do treće pobjede, još bez primljenog gola

U susretu 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu s 3-0 (2-0).

Pogotke za treću pobjedu Splićana u isto toliko kola zabili su Caktaš (40), Eduok (43) i Nejašmić (57).

Ključni trenuci utakmice dogodili su se krajem prvog poluvremena, od 39. do 43. minute. Prvo su gosti u jednoj akciji imali dvije velike prilike za vodeći pogodak, ali je Karačić udarcem glavom nakon kornera pogodio vratnicu, da bi Datković potom s manje od pet metara prebacio vrata. Kazna je uslijedila samo minuti potom, Eduok je probio lijevi bok i uputio prizemnu loptu na visinu bijele točke na koju je natrčao Caktaš i zatresao mrežu.

Nigerijski napadač je u 43. minuti izrastao u junaka utakmice jer je nakon asistencije postao i strijelac. Primio je loptu na 30-ak metara od gola, prevario čuvara i zatim jakim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio bliži kut nemoćnog Grbića.

Mario Mandžukić (Foto: AFP) Mandžukić piše povijest: Hrvatski napadač sve dogovorio s Manchester Unitedom! divider

Konačni rezultat postavio je Nejašmić koji je u 57. minuti sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio gornji desni kut suparničkog gola.

Pred 15.000 gledatelja sudio je Bebek iz Rijeke.

Drugi Hajduk nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, kao i vodeći Dinamo i treća Rijeka, dok je posljednja Lokomotiva i dalje bez bodova, a takav učinak imaju još osmi Varaždin i deveti Slaven Belupo.