Na Svjetskom prvenstvu u Rusiji hrvatska nogometna reprezentacija igra u skupini D s Argentinom, Islandom i Nigerijom. Najveće nogometno natjecanje prvog dana SP-a otvorili su domaćin Rusija i Saudijska Arabija, a dva dana kasnije, u subotu 16. lipnja, u bitku za prva dva mjesta u skupini krenula je i naša reprezentacija pobjedom protiv Nigerije rezultatom 2:0.

GOL.hr i Nova TV također su u Rusiji. Iz kampa reprezentacije svakodnevno izvještava Saša Lugonjić, a iz gradova domaćina Ivica Medo i Vlado Boban.

Nakon trijumfa nad Nigerijom, u drugom kolu skupine D igraju Hrvatska i Argentina 21. lipnja u 20:00 u Nižnji Novgorodu te Nigerija i Island dan kasnije u Volgogradu. Argentinci su jedni od favorita prvenstva, ali nisu dobro otvorili turnir (remizirali s Islandom uz promašeni penal Messija) a okršaj s našom reprezentacijom bi trebao biti derbi skupine D.

Posljednju utakmicu u grupnoj fazi, nadamo se ne i posljednju na natjecanju, Hrvatska igra protiv Islanda u utorak, 26. lipnja u Rostovu na Donu, također s početkom u 20:00.

Ako Hrvatska osvoji prvo ili drugo mjesto u skupini, u osmini finala križa se sa skupinom C, iz koje će joj za protivnika doći Francuska, Peru, Danska ili Australija.

Anketa

Kako ste doživjeli trijumf Hrvatske nad Nigerijom?

  • glasova
  • glasova
  • glasova

Pogledaj sve ankete

Raspored utakmica Svjetskog prvenstva (satnice po našem ljetnom vremenu):

SKUPINA A (Rusija, Saudijska Arabija, Egipat, Urugvaj)

1. kolo:

Četvrtak, 14. 6.
Moskva: Rusija - Saudijska Arabija 5:0

Petak,15. 6.
Ekaterinburg: Egipat - Urugvaj 0:1

2. kolo:

Utorak, 19. 6.
20.00 Sankt-Peterburg: Rusija - Egipat

Srijeda, 20. 6.
17.00 Rostov na Donu: Urugvaj - S.Arabija

3. kolo:

Ponedjeljak, 25. 6.
16.00 Samara: Urugvaj - Rusija
16.00 Volgograd: S.Arabija - Egipat

SKUPINA B (Portugal, Španjolska, Maroko, Iran)

1. kolo:

Petak, 15. 6.
Sankt-Peterburg: Maroko - Iran 0:1
Soči: Portugal - Španjolska 3:3

2. kolo:

Srijeda, 20. 6.
14.00 Moskva: Portugal - Maroko
20.00 Kazanj: Iran - Španjolska

3 .kolo:

Ponedjeljak, 25. 6.
20.00 Kalinjingrad: Španjolska - Maroko
20.00 Saransk: Iran - Portugal

SKUPINA C (Francuska, Australija, Peru, Danska)

1. kolo:

Subota, 16. 6.
Kazanj: Francuska - Australija 2:1
Saransk: Peru - Danska 0:1

2. kolo:

Četvrtak, 21. 6.
14.00 Samara: Danska - Australija
17.00 Ekaterinburg: Francuska - Peru

3. kolo:

Utorak, 26. 6.
16.00 Moskva: Danska - Francuska
16.00 Soči: Australija - Peru

SKUPINA D (Argentina, Island, HRVATSKA, Nigerija)

1. kolo:

Subota, 16. 6.
Moskva: Argentina - Island 1:1
Kalinjingrad: HRVATSKA - Nigerija 2:0

2. kolo:

Četvrtak, 21. 6.
20.00 Nižnji Novgorod: Argentina - HRVATSKA

Petak, 22. 6.
17.00 Volgograd: Nigerija - Island

3. kolo:

Utorak, 26. 6.
20.00 Rostov na Donu: Island - HRVATSKA
20.00 Sankt-Peterburg: Nigerija - Argentina

Skupina D Svjetskog prvenstva
Skupina D Svjetskog prvenstva (GOL.hr)

SKUPINA E (Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija)

1. kolo:

Nedjelja, 17. 6.
Samara: Kostarika - Srbija 0:1
Rostov na Donu: Brazil - Švicarska 1:1

2. kolo:

Petak, 22. 6.
14.00 Sankt-Peterburg: Brazil - Kostarika
20.00 Kalinjingrad: Srbija - Švicarska

3. kolo:

Srijeda, 27. 6.
20.00 Moskva: Srbija - Brazil
20.00 Nižnji Novgorod: Švicarska - Kostarika

SKUPINA F (Njemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja)

1. kolo:

Nedjelja, 17. 6.
Moskva: Njemačka - Meksiko 0:1

Ponedjeljak,18. 6.
Nižnji Novgorod: Švedska - Južna Koreja 1:0

2. kolo:

Subota, 23. 6.
17.00 Rostov na Donu: Južna Koreja - Meksiko
20.00 Soči: Njemačka - Švedska

3. kolo:

Srijeda, 27. 6.
16.00 Ekaterinburg: Meksiko - Švedska
16.00 Kazanj: Južna Koreja - Njemačka

SKUPINA G (Belgija, Panama, Tunis, Engleska)

1. kolo:

Ponedjeljak, 18. 6.
Soči: Belgija - Panama 3:0
Volgograd: Tunis - Engleska 1:2

2. kolo:

Subota, 23. 6.
14.00 Moskva: Belgija - Tunis

Nedjelja, 24. 6.
14.00 Nižnji Novgorod: Engleska - Panama

3. kolo:
20.00 Kalinjingrad: Engleska - Belgija
20.00 Saransk: Panama - Tunis

SKUPINA H (Poljska, Senegal, Kolumbija, Japan)

1. kolo:

Utorak, 19. 6.
14.00 Saransk: Kolumbija - Japan
17.00 Moskva: Poljska - Senegal

2. kolo:

Nedjelja, 24. 6.
17.00 Ekaterinburg: Japan - Senegal
20.00 Kazanj: Poljska - Kolumbija

3. kolo:

Četvrtak, 28. 6.
16.00 Samara: Senegal - Kolumbija
16.00 Volgograd: Japan - Poljska

OSMINA FINALA

Subota, 30. 6.
16.00 Kazanj: 1C - 2D
20.00 Soči: 1A - 2B

Nedjelja, 1. 7.
16.00 Moskva: 1B - 2A
20.00 Nižnji Novgorod: 1D - 2C

Ponedjeljak, 2. 7.
16.00 Samara: 1E - 2F
20.00 Rostov na Donu: 1G - 2H

Utorak, 3. 7.
16.00 Sankt-Peterburg: 1F - 2E
20.00 Moskva: 1H - 2G

ČETVRTFINALE

Petak, 6. 7.
16.00 Nižnji Novgorod: Pobjednik A1/B2 - Pobjednik C1/D2 (A)
20.00 Kazanj: Pobjednik E1/F2 - Pobjednik G1/H2 (B)

Subota, 7. 7.
16.00 Samara: Pobjednik F1/E2 - Pobjednik H1/G2 (C)
20.00 Soči: Pobjednik B1/A2 - Pobjednik D1/C2 (D)

POLUFINALE

Utorak, 10. 7.
20.00 Sankt-Peterburg: Pobjednik A - Pobjednik B

Srijeda, 11. 7.
20.00 Moskva: Pobjednik D - Pobjednik C

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

Subota, 14. 7. - Sankt-Peterburg

FINALE

Nedjelja, 15. 7. - Moskva