Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
Sve na jednom mjestu

Olimpijske igre 2021.: Hrvatska u Tokiju, raspored naših olimpijaca

Olimpijske igre traju od 23. srpnja do 8. kolovoza, a Hrvatsku predstavlja ukupno 59 sportaša i sportašica.

Hrvatska u Tokiju (Foto: GOL.hr)

U Tokiju se održavaju 23. ljetne Olimpijske igre, traju od petka 23. srpnja do nedjelje 8. kolovoza, a na njima Hrvatska ima ukupno 59 predstavnika, 39 u muškoj i 20 u ženskoj konkurenciji.

Ovo su osme uzastopne ljetne Igre na kojima Hrvatska sudjeluje kao samostalna država. Samo nas je 1992. predstavljalo manje sportaša i sportašica, ali to ne umanjuje činjenicu da ponovno, kao i svaki put dosad, imamo vjere u to da na raznoraznim sportskim borilištima naši predstavnici mogu ostvariti lijepu berbu medalja i na dostojan način prezentirati Hrvatsku cijelom svijetu.

Kako će se iz hrvatske perspektive razvijati Olimpijske igre 2021., pratite u ovom našem članku s detaljnim i preciznim rasporedom nastupa naših sportaša i sportašica (po našoj vremenskoj zoni).

Hrvatska na Olimpijskim igrama:

Petak 23. srpnja

VESLANJE
Damir Martin, kvalifikacije samca

Subota 24. srpnja

BOKS
3:00 Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma

GIMNASTIKA
3:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči

VESLANJE
3:40 Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara

STRELJAŠTVO
3:45 Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, finale

STOLNI TENIS
2:00 Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno

BICIKLIZAM
4:00 Josip Rumac nastupit će u cestovnoj utrci

TAEKWONDO
6:00 Kristina Tomić, kategorija do 49kg, kompletni program

TENIS
Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno
Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova
 

Nedjelja 25. srpnja

VESLANJE
2:00 Damir Martin, četvrtfinale samca

BOKS
7:15 Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81kg

KANU
6:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije

GIMNASTIKA
3:00 Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru

JEDRENJE
7:35 Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser
5:00 Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial

STRELJAŠTVO
6:15 Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, kvalifikacije za finale

STOLNI TENIS
7:00 Andrej Gaćina, drugo kolo pojedinačno

PLIVANJE
Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije

VATERPOLO
12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini

TENIS
Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno
Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova

Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova

Ponedjeljak 26. srpnja

KANU
7:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale

JEDRENJE
Tonči Stipanović, klasa Laser
Elena Vorobeva, klasa Laser Radial

TAEKWONDO
BRONCA Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80 kg
ZLATO Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67 kg

TENIS
Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)

Utorak 27. srpnja

JEDRENJE
Tonči Stipanović,  klasa Laser
Mihovil i Šime Fantela, klasa 49er

STRELJAŠTVO
6:15 Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, za treće mjesto/finale

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije

TAEKWONDO
3:15 Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80kg

TENIS
Dodig/Čilić, parovi, 2. kolo

VATERPOLO
12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini

Srijeda 28. srpnja

5:30 VESLANJE
Martin i Valent Sinković, dvojac bez kormilara, polufinale

JUDO
4:00 Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije do 70 kg

TENIS
Dodig/Jurak, mješoviti parovi
Mektić/Pavić, četvrtfinale muških parova
5:30 Dodig/Čilić, četvrtfinale muških parova

JEDRENJE
5:00 Mihovil i Šime Fantela, tri plova klase 49er

STRELJAŠTVO
2:50 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa

BOKS
12:50 Luka Plantić, osmina finala

Četvrtak 29. srpnja

JUDO
4:00 Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78 kg

VESLANJE
4:00 Damir Martin, polufinale samca
2:15 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara

JEDRENJE
Tonči Stipanović, klasa Laser
Elena Vorobeva, klasa Laser Radial

STRELJAŠTVO
Josip Glasnović, kvalifikacije trapa

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Crna Gora, 3. kolo u skupini

TENIS
8:00 Dodig/Čilić, polufinale muških parova
Mektić/Pavić, polufinale muških parova

Petak 30. srpnja

JUDO
4:00 Ivana Maranić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78 kg

VESLANJE
2:45 Damir Martin, finale

JEDRENJE
Tonči Stipanović, klasa Laser
Mihovil i Šime Fantela, klasa 49er
Elena Vorobeva, klasa Laser Radial

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije
Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije

TENIS
Dodig/Čilić - finale u parovima

Subota 31. srpnja

ATLETIKA
2:30 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska

JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, klasa 49er

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Srbija, 4. kolo u skupini

Nedjelja 1. kolovoza

JEDRENJE
7:30 Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser
8:30 Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial

STOLNI TENIS
Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja

Ponedjeljak 2. kolovoza

ATLETIKA
13:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska

KANU
2:30 Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

JEDRENJE
8:30 Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er

STRELJAŠTVO
9:50 Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, finale

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Španjolska, 5. kolo u skupini

HRVANJE
11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Utorak 3. kolovoza

ATLETIKA
2:20 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja
12:15 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle

KANU
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale

GIMNASTIKA
10:00 Tin Srbić, finale na preči

HRVANJE
11:15 Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, repesaž i finale
Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Srijeda 4. kolovoza

KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

BICIKLIZAM
Josip Rumac, cestovna utrka

HRVANJE
Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87 kg

VATERPOLO
Četvrtfinale

Četvrtak 5. kolovoza

ATLETIKA
4:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle
2:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis

KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale

Petak 6. kolovoza

ATLETIKA
12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja

VATERPOLO
Polufinale

Subota 7. kolovoza

ATLETIKA
7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton
7:00 Ana Šimić, finale skoka u vis

KARATE
Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75 kg

Nedjelja 8. kolovoza

VATERPOLO
Finale

Nastavi čitati

Nastavi čitati