Propustio šest set-lopti

Gaćina ispao s olimpijskog turnira: Vodila se žestoka bitka za prolaz, presudile su greške

Gaćina nije uspio pobijediti Francuza Lebassona u 2. krugu pojedinačne konkurencije.

Hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina završio je svoj četvrti nastup na Olimpijskim igrama u 2. kolu pojedinačne konkurencije, nakon što ga je pobijedio ljevoruki Francuz Emmanuel Lebasson s 4:0 (6, 8, 10, 11) za 38 minuta.

Meč je bio mnogo izjednačeniji nego što konačan rezultat pokazuje. Naime, Gaćina je u trećem i četvrtom setu propustio ukupno šest set-lopti.

Hrvatski stolnotenisač je vodio 10-7 u trećem setu, ali je Lebasson nanizao pet poena. Gotovo identična situacija se dogodila u četvrtom setu, u kojem je Gaćina vodio 10-8, a posljednju set-loptu propustio kod 11-10.

gol expired Damir Martin dominatno prošao u polufinale: Zadnjih 500 metara praktički čuvao snagu divider

Hrvatska je tako u pojedinačnoj konkurenciji ostala na jednom predstavniku. Tomislav Pucar će u ponedjeljak u 2. kolu igrati protiv iskusnog Slovenca Bojana Tokiča.