FIGHT!
FIGHT!
velika šteta

Drama u zadnjih 15 sekundi: Šapina ostao bez polufinala Igara na sličan način na koji je Jelić osvojila zlato

Ivan Šapina nije se uspio plasirati u polufinale olimpijskog turnira.

Nakon jučerašnjih velika uspjeha Matee Jelić i Tonija Kanaeta, koji su osvojili zlato i broncu, Ivan Šapina ostao je bez polufinala na taekwondo olimpijskom turniru u kategoriji do 80 kilograma.

Zagrepčanina je porazi Kinez Hongyi Sun s 8:6, iako je 16 sekundi prije kraja vodio s 5:2.

Kinez je u dramatičnoj završnici došao do šest poena i prošao u polufinale.

Šapina, nažalost, nije dočekao pobjedu 27-godišnjeg Suna u polufinalu kako bi ga povukao u repesaž i borbu za brončanu medalju.

gol expired Matea Jelić je prije sedam godina izjavila da sanja zlato u Tokiju, a danas ga je dosanjala divider

Šapina je u Makuhari Areni izgubio na sličan način na koji je u ponedjeljak Matea Jelić osvojila, preokrenuvši u zadnjih 14 sekundi tijek finala.

Šapina (21) prvi put je na Olimpijskim igrama, a u svojoj kolekciji ima brončana odličja sa Svjetskog (2019.) i Europskog prvenstva (2021.).

U osmini finala Tokija pobijedio je Meksikanca Carlosa Sansoresa sa 6:4.