Hrvatska rukometna reprezentacija u srijedu igra odlučujuću utakmicu protiv Francuske (20:30). Bit će to posljednji okršaj u skupini I koji izravno odlučuje o tome tko prolazi u polufinale.

U analizi donosimo kalkulacije svih mogih raspleta koji dalje mogu odvesti sve četiri reprezentacije.

U skupini I nalaze se Francuska, Švedska, Hrvatska, Norveška, Bjelorusija i Srbija. Prvu utakmicu Hrvatska je igrala protiv Bjelorusije i jedva pobijedila.

No protiv Norveške Hrvatska je odigrala fenomenalno i slavila s četiri pogotka razlike.

Anketa

Može li Hrvatska preko Francuske do polufinala Eura?

  • glasova
  • glasova
  • glasova

Pogledaj sve ankete

Kauboji su svoj put prema medalji započeli u Splitu, u skupini A. Hrvatska - Srbija bio je derbi prvog kola u Spaladium Areni, gdje su natjecanje u skupini još ranije otvorili Švedska i island. Island je iznenadio Šveđane i slavio rezultatom 26:24.

Hrvatska iznenađenje nije dopustila, štoviše pregazila je Srbiju na otvaranju prvenstva s okruglih 10 pogodaka razlike (32:22). Mrlju na veliku pobjedu bacila je ozljeda Domagoja Duvnjaka, koji je s vjerojatnim puknućem lista desne noge.

Nakon što je ostala bez Duvnjaka, Hrvatska je protiv Islanda odigrala još bolje nego protiv Srbije i porazila ga s uvjerljivih 29:22. Luka Cindrić odigrao je maestralno i u konačnici postigao sedam pogodaka te uzeo titulu najboljeg igrača susreta.

Hrvatska je u posljednjem kolu skupine A izgubila od Švedske, te tako u drugi krug nosi samo dva boda. Švedska je kao prva prenijela četiri boda, a Srbija je prošla dalje bez boda.

DRUGI KRUG:

Skupina I (Zagreb)

18. siječnja (18.15): Srbija - Norveška 27:32
18. siječnja (20.30): Hrvatska - Bjelorusija 25:23

20. siječnja (18.15): Švedska - Francuska 17:23
20. siječnja: (20:30): Hrvatska - Norveška 32:28

22. siječnja (18.15): Srbija - Francuska
22. siječnja (20.30): Švedska - Bjelorusija

24. siječnja (16.00): Srbija – Bjelorusija
24. siječnja (18.15): Švedska - Norveška
24. siječnja (20.30): Hrvatska – Francuska

Skupina II (Varaždin)

19. siječnja (18.15): Njemačka - Češka 22:19
19. siječnja (20.30): Slovenija - Danska 28:31

21. siječnja (18.15): Njemačka - Danska 25:26
21. siječnja (20.30): Makedonija - Španjolska 20:31

23. siječnja (18.15): Makedonija - Češka
23. siječnja (20.30): Slovenija - Španjolska

24. siječnja (16.00): Slovenija - Češka
24. siječnja (18.15): Makedonija - Danska
24. siječnja (20.30): Njemačka - Španjolska

GRUPNA FAZA:

Skupina A (Split)

12. siječnja (18:15): Švedska - Island 24:26
12. siječnja (20:30): Hrvatska - Srbija 32:22

14. siječnja (18:15): Srbija - Švedska 25:30
14. siječnja (20:30): Island - Hrvatska 22.29

16. siječnja (18:15): Srbija - Island 29:26
16. siječnja (20:30): Hrvatska - Švedska 31:35

Skupina B (Poreč)

12. siječnja (18:15): Bjelorusija - Austrija 27:26
12. siječnja (20:30): Francuska - Norveška 32:31

14. siječnja (18:15): Austrija - Francuska 26:33
14. siječnja (20:30): Norveška - Bjelorusija 33:28

16. siječnja (18:15): Francuska - Bjelorusija 32:25
16. siječnja (20:30): Norveška - Austrija 39:28

Skupina C (Zagreb)

13. siječnja (17:15): Njemačka - Crna Gora 32:19
13. siječnja (19:30): Makedonija - Slovenija 25:24

15. siječnja (18:10): Slovenija - Njemačka 25:25
15. siječnja (20:30): Crna Gora - Makedonija 28:29

17. siječnja (18:10): Njemačka - Makedonija 25:25
17. siječnja (20:30): Crna Gora - Slovenija 19:28

Skupina D (Varaždin)

13. siječnja (18:15): Španjolska - Češka 32:15
13. siječnja (20:30): Danska - Mađarska 32:25

15. siječnja (18:15): Mađarska - Španjolska 25:27
15. siječnja (20:30): Češka - Danska 28:27

17. siječnja (18:15): Češka - Mađarska 33:27
17. siječnja (20:30): Španjolska - Danska 22:25

ZAVRŠNI VIKEND (Zagreb):

26. siječnja (15:30): UTAKMICA ZA PETO MJESTO
26. siječnja (18:00): POLUFINALE
26. siječnja (20:30): POLUFINALE

28. siječnja (18:00): UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO
28. siječnja (20:30): FINALE