Gensheimer vodeći strijelac eura

Nijemci pregazili Crnogorce, a Španjolci Češku!

Očekivanu pobjedu na startu Europskog prvenstva upisala je reprezentacija Njemačke, branitelj naslova prvaka.

U susretu 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj branitelj naslova Njemačka je u Zagrebu uvjerljivo svladala Crnu Goru sa 32:19 (17:9).

Susret je praktički bio riješen već sredinom prvoga poluvremena kada su Nijemci uspjelo od 11. do 21. minute napraviti seriju od 9-0, kojom su se odvojili na velikih 13-3. U nastavku utakmice razlika je u nekoliko navrata iznosila i 14 golova (28:14, 31:17, 32:18), da bi završilo s njemačkom prednosti od 13 pogodaka.

Uwe Gensheimer je s devet golova bio najefikasniji kod Njemačke, dok je Vladan Lipovina postigao sedam pogodaka za Crnu Goru.

Od 19.30 sati u zagrebačkoj Areni ogledat će se Slovenija i Makedonija.

U prvom susretu skupine D Španjolska je u Varaždinu deklasirala Češku sa 32:15 (16:9).

Španjolci su u prvom poluvremenu postupno gradili prednost i na odmor otišli sa sedam pogodaka "viška". Ta razlika održavala se i u prvih 10-ak minuta nastavka, do 19:12, a zatim je Španjolska serijom 9:0 pobjegla na velikih 28:12. Pred kraj dvoboja bilo je i +18 za Španjolsku (32:14).

Po pet golova za Španjolsku postigli su Valero Rivera, Raul Enterrios i Ferran Sole, dok je pet golova za Češku zabio Stanislav Kasparek.

Od 20.30 sati na programu je okršaj Danske i Mađarske.

Što mislite je li Duvnjak trebao biti na terenu kada se ozlijedio?