Europsko rukometno prvenstvo održava se u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. siječnja 2020., a na njemu sudjeluje i hrvatska rukometna reprezentacija koja je smještena u skupinu A u Grazu gdje će joj suparnici biti Crna Gora, Bjelorusija i Srbija.

Ovo Europsko prvenstvo prvo je koje se igra u tri države i prvo u novom (proširenom) formatu natjecanja, s 24 reprezentacije.

Šest je skupina s po četiri reprezentacije i iz tih uvodnih grupa po dvije najbolje će se plasirati u drugi krug. U tom drugom krugu formirat će se dvije nove skupine s po šest reprezentacija odakle će po dva najbolja otići u polufinale i borbu za medalje, dok će trećeplasirani iz tih skupina igrati utakmicu za peto mjesto.

Osim što je borba za europski tron sama po sebi uzbudljiva, dodatnu draž ovom Euru daje i činjenica da je riječ o izlučnom natjecanju za plasman na Olimpijske igre. Zasad je iz Europe samo Danska, kao aktualni svjetski prvak, osigurala nastup u Tokiju sljedećeg ljeta, a njima će se priključiti ona reprezentacija koja ili osvoji zlato na Europskom prvenstvu ili u finalu izgubi baš od Danaca.

Skupina A (Graz):

9. siječnja u 18:15: HRVATSKA - Crna Gora
9. siječnja u 20:30: Bjelorusija - Srbija

11. siječnja u 16:00: Crna Gora - Srbija
11. siječnja u 18:15: HRVATSKA - Bjelorusija

13. siječnja u 18:15: Srbija - HRVATSKA
13. siječnja u 20:30: Crna Gora - Bjelorusija

Skupina B (Beč):

10. siječnja u 18:15: Češka - Austrija
10. siječnja u 20:30: Sjeverna Makedonija - Ukrajina

12. siječnja u 16:00: Austrija - Ukrajina
12. siječnja u 18:15: Češka - Sjeverna Makedonija

14. siječnja u 18:15: Ukrajina - Češka
14. siječnja u 20:30: Austrija - Sjeverna Makedonija

Skupina C (Trondheim):

9. siječnja u 18:15: Španjolska - Latvija
9. siječnja u 20:30: Njemačka - Nizozemska

11. siječnja u 16:00: Latvija - Nizozemska
11. siječnja u 18:15: Španjolska - Njemačka

13. siječnja u 18:15: Nizozemska - Španjolska
13. siječnja u 20:30: Latvija - Njemačka

Skupina D (Trondheim):

10. siječnja u 18:15: Francuska - Portugal
10. siječnja u 20:30: Norveška - Bosna i Hercegovina

12. siječnja u 16:00: Portugal - Bosna i Hercegovina
12. siječnja u 18:15: Francuska - Norveška

14. siječnja u 18:15: Bosna i Hercegovina - Francuska
14. siječnja u 20:30: Portugal - Norveška

Skupina E (Malmö):

11. siječnja u 16:00: Danska - Island
11. siječnja u 18:15: Mađarska - Rusija

13. siječnja u 18:15: Island - Rusija
13. siječnja u 20:30: Danska - Mađarska

15. siječnja u 18:15. Rusija - Danska
15. siječnja u 20:30: Island - Mađarska

Skupina F (Göteborg):

10. siječnja u 18:15: Švedska - Švicarska
10. siječnja u 20:30: Slovenija - Poljska

12. siječnja u 16:00: Švicarska - Poljska
12. siječnja u 18:15: Švedska - Slovenija

14. siječnja u 18:15: Poljska - Švedska
14. siječnja u 20:30: Švicarska - Slovenija

Skupina I (Beč):

16. siječnja
C1 - B2
A2 - C2
A1 - B1

18. siječnja
C1 - B1
A1 - C2
A2 - B2

20. siječnja
A1 - B2
A2 - C1
B1 - C2

22. siječnja
A1 - C1
A2 - B1
B2 - C2

Skupina II (Malmö):

17. siječnja
F1 - E2
D2 - F2
D1 - E1

19. siječnja
F1 - E1
D1 - F2
D2 - E2

21. siječnja
D1 - E2
D2 - F1
E1 - F2

22. siječnja
D1 - F1
D2 - E1
E2 - F2

Polufinale (Stockholm):

24. siječnja u 18:00: I1 - II2
24. siječnja u 20:30: II1 - I2

Utakmica za peto mjesto (Stockholm):

25. siječnja u 16:00: I3 - II3

Utakmica za treće mjesto (Stockholm):

25. siječnja u 18:30: poraženi iz prvog polufinala - poraženi iz drugog polufinala

Finale (Stockholm):

26. siječnja u 16:30: pobjednik prvog polufinala - pobjednik drugog polufinala