Bit će drame do kraja

Kraj slovenske serije: Mađarska ih nokautirala, sve se zakompliciralo u borbi za polufinale

Na Europskom rukometnom prvenstvu u punom je jeku borba za polufinale.

U susretu drugog kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Mađarska je pobijedila Sloveniju s 29:28 i unijela novu dozu neizvjesnosti u borbu za jedno od prva dva mjesta koja vode u polufinale.

Mađari su došli do vrlo važne pobjede u utakmici u kojoj su Slovenci gotovo stalno vodili sve do 40. minute kada Mađari sa serijom 4:0 dolaze do prednosti koju nisu ispuštali dokraja. Gol odluke zabio je Ligetvari minutu i 15 sekundi prije kraja za 29:27.

Bence Banhidi (5) i Patrik Ligertvari (4) bili su najbolji strijelci kod Mađarske, dok je Jure Dolenec sa 8 golova predvodio Sloveniju kojoj je ovo prvi poraz.

Ovakav ishod, kao i trijumf Islanda nad Portugalom, znači da bismo u skupini koja se igra u Malmöu, tek u srijedu navečer, kada budu odigrane utakmice posljednjeg kola.