Poraz koji nije trebao

Senzacija Eura doživjela prizemljenje od iskusnih Islanđana, bit će im teško dalje

Senzacija Europskog rukometnog prvenstva doživjela je prizemljenje protiv Islanda.

Portugal je izgubio drugu utakmicu u drugoj fazi Europskog prvenstva protiv Islanda i udaljili se od polufinala. Islanđani su bili bolji s 28:25 i tako pomogli Sloveniji koja to ipak nije iskoristila jer je u terminu iza ove utakmice izgubila od Mađara.

Nakon povijesnih pobjeda protiv Francuske i Švedske, Portugalci su ipak čini se prokockali šanse za polufinale, jer imaju samo dva boda dva kola prije kraja drugog kruga i trebat će im dvije pobjede i puno sreće za prolaz.

gol expired Červar dan nakon drame: ''Nije mi jasno čemu to, teško mi je to palo'' divider

Island je gotovo cijelo vrijeme bio u prednosti. Portugal je loše počeo, postigavši prvi pogodak tek u devetoj minuti. Doduše, portugalska reprezentacija je nakon 36. minute povela, ali Islanđani su se oporavili. Portugal je bio u igri do samog kraja, ali u zadnjoj minuti je presudilo iskustvo Islanda.

Janus Dadi Smarason je s osam pogodaka bio najzaslužniji za pobjedu Islanda, dok su Miguel Martins i Antonio Areia predvodili Portugal sa po četiri gola.

Što može Hrvatska nakon izborenog polufinala EP-a?