borba za polufinale

Furija uvjerljivo otvorila drugi krug: Španjolci poslali poruku Hrvatskoj i ostalim konkurentima

Španjolci su opravdali ulogu favorita u prvom susretu skupine I.

U prvoj utakmici skupine I drugog kruga rukometnog Eura Španjolska je pobijedila Češku s 31:25.

Česi su imali vodstvo 1:0 i 2:1 na početku utakmice, a ostatak susreta protekao je u znaku Španjolske, koja je opravdala ulogu favorita. Na poluvrijeme su otišli s 14:9, a u nastavku su imali i 10 golova prednosti.

Španjolce su do pobjede predvodili Alex Dujshebaev i Angel Fernandez s pet pogodaka, a kod Čeha je najefikasniji bio Ondrej Zdrahala sa osam golova.

gol expired Kauboji melju: Hrvatska pobjedom protiv domaćina krenula po polufinale Eura! divider

Španjolska je sa četiri boda vodeća u skupini I. Drugoplasirana Hrvatska i treća Austrija imaju po dva boda i utakmicu manje koju će odigrati s početkom u 18.15 sati.

Bez bodova su u drugi krug ušle Bjelorusija, Njemačka i Češka. Bjelorusija i Njemačka će odigrati posljednju utakmicu današnjeg programa, s početkom u 20.30 sati.

Rukometni Euro 2. faza - skupine Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu divider