Nakon pet izdanja sa 16 reprezentacije, u Francuskoj se za europski tron bori njih čak 24. Prošireno Europsko prvenstvo počelo je 10. lipnja na Stade de Franceu utakmicom Francuza i Rumunja koja je završila pobjedom domaćina 2:1.

Najbolje europske nogometne nacije razvrstane su u šest skupina. Hrvatska reprezentacija je u vrlo jakoj skupini D sa Španjolskom, Češkom i Turskom.  Hrvatska je otvorila Euro pobjedom protiv Turaka 12. lipnja u Parizu na Parku prinčeva. Nakon toga vidjeli smo u nerede u Saint-Etienneu koji su malo zasjenili remi s Češkom.

Grupnu fazu Hrvatska je zatvorila čudesnom pobjedom protiv Španjolske, ali je nažalost svoj put na Euru završila porazom od Portugala u produžetku.

GOL.hr svakodnevno izvještava s Eura, a iz Francuske se javlja naš nogometni analitičar Ivica Medo koji prati reprezentaciju u kampu te na samim utakmicama.

RASPORED utakmica Eura:

PO SKUPINAMA

1. kolo

10. lipnja, 21:00 u Saint-Denisu: Francuska - Rumunjska 2:1

11. lipnja, 15:00 u Lensu: Albanija - Švicarska 0:1
11. lipnja, 18:00 u Bordeauxu: Wales - Slovačka 2:1
11. lipnja, 21:00 u Marseilleu: Engleska - Rusija 1:1

12. lipnja, 15:00 u Parizu: Turska - Hrvatska 0:1
12. lipnja, 18:00 u Nici: Poljska - Sjeverna Irska 1:0
12. lipnja, 21:00 u Lilleu: Njemačka - Ukrajina 2:0

13. lipnja, 15:00 u Toulouseu: Španjolska - Češka 1:0
13. lipnja, 18:00 u Saint-Denisu: Irska - Švedska 1:1
13. lipnja, 21:00 u Lyonu: Belgija - Italija 0:2

14. lipnja, 18:00 u Bordeauxu: Austrija - Mađarska 0:2
14. lipnja, 21:00 u Saint-Etienneu: Portugal - Island 1:1

Ivica Medo

2. kolo

15. lipnja, 15:00 u Lilleu: Rusija - Slovačka 1:2
15. lipnja, 18:00 u Parizu: Rumunjska - Švicarska 1:1
15. lipnja, 21:00 u Marseilleu: Francuska - Albanija 2:0

16. lipnja, 15:00 u Lensu: Engleska - Wales 2:1
16. lipnja, 18:00 u Lyonu: Ukrajina - Sjeverna Irska 0:2
16. lipnja, 21:00 u Saint-Denisu: Njemačka - Poljska 0:0

17. lipnja, 15:00 u Toulouseu: Italija - Švedska 1:0
17. lipnja, 18:00 u Saint-Etienneu: Češka - Hrvatska 2:2
17. lipnja, 21:00 u Nici: Španjolska - Turska 3:0

18. lipnja, 15:00 u Bordeauxu: Belgija - Irska 3:0
18. lipnja, 18:00 u Marseilleu: Island - Mađarska 1:1
18. lipnja, 21:00 u Parizu: Portugal - Austrija 0:0

3. kolo

19. lipnja, 21:00 u Lilleu: Švicarska - Francuska 0:0
19. lipnja, 21:00 u Lyonu: Rumunjska - Albanija 0:1

20. lipnja, 21:00 u Saint-Etienneu: Slovačka - Engleska 0:0
20. lipnja, 21:00 u Toulouseu: Rusija - Wales 0:3

21. lipnja, 18:00 u Parizu: Sjeverna Irska - Njemačka 0:1
21. lipnja, 18:00 u Marseilleu: Ukrajina - Poljska 0:1
21. lipnja, 21:00 u Bordeauxu: Hrvatska - Španjolska 2:1
21. lipnja, 21:00 u Lensu: Češka - Turska (skupina D)

22. lipnja, 18:00 u Lyonu: Mađarska - Portugal 3:3
22. lipnja, 18:00 u Saint-Denisu: Island - Austrija 2:1
22. lipnja, 21:00 u Nici: Švedska - Belgija 0:1
22. lipnja, 21:00 u Lilleu: Italija - Irska 0:1

Raspored, rezultati i tablice

OSMINA FINALA

25. lipnja, 15:00 u Saint-Etienneu: Švicarska - Poljska 1:1 (4:5)
25. lipnja, 18:00 u Parizu: Wales - Sjeverna Irska 1:0
25. lipnja, 21:00 u Lensu: Hrvatska - Portugal 0:1

26. lipnja, 15:00 u Lyonu: Francuska - Irska 2:1
26. lipnja, 18:00 u Lilleu: Njemačka - Slovačka 3:0
26. lipnja, 21:00 u Toulouseu: Mađarska - Belgija 0:4

27. lipnja, 18:00 u Saint-Denisu: Italija - Španjolska 2:0
27. lipnja, 21:00 u Nici: Engleska - Island 1:2

ČETVRTFINALE

30. lipnja, 21:00 u Marseilleu: Poljska - Portugal
1. srpnja, 21:00 u Lilleu: Wales - Belgija
2. srpnja, 21:00 u Bordeauxu: Njemačka - Italija
3. srpnja, 21:00 u Saint-Denisu: Francuska - Island

POLUFINALE

6. srpnja, 21:00 u Lyonu
7. srpnja, 21:00 u Marseilleu

FINALE

10. srpnja, 21:00 u Saint-Denisu