tri velika boda

Na krilima čudesnog Mareka Hamšika Slovaci iznenadili Ruse!

U prvoj utakmici drugog kola Europskog prvenstva u Francuskoj Slovačka je slavila protiv Rusije...

Slovačka je u 2. kolu skupine B Europskog prvenstva u Francuskoj s 2:1 slavila protiv Rusije. Strijelci za veliku pobjedu Slovačke bili su Vladimir Weiss i Marek Hamšik, dok je pogodak nade za Rusiju zabio Denis Glušakov.

Slovaci su poveli u 32. minuti nakon sjajne duge lopte od Hamšika za Weissa, koji je zavaljao dvojicu ruskih braniča i onda mirno pogodio suprotni kut nemoćnog Akinfejeva.

Na samom isteku prvog poluvremena Slovačka je kratko izvela korner, po loptu je došao Hamšik, fintom izbacio svog čuvara i onda gromovito desnom nogom pogodio suprotne rašlje.

U nastavku je Rusija bila dominantna, ali do pogotka nije uspjela doći sve do 80. minute. Šatov je ubacio s lijeve strane, a glavom je za konačnih 1:2 pogodio Glušakov.

Pred 39.000. gledatelja na stadionu Pierre-Mauroy u Lilleu sudio je Damir Skomina iz Slovenije.

Slovačka i Wales imaju po tri boda, a Engleska i Rusija jedan. U četvrtak u drugom susretu ove skupine sastaju se Engleska i Wales.