Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
Sve na jednom mjestu

Rukomet 2023: Raspored i rezultati utakmica Svjetskog prvenstva

Hrvatska je završila kao deveta na Svjetskom rukometnom prvenstvu 2023. koje traje do nedjelje 29. siječnja.

SP raspored i rezultati (Foto: GOL.hr)

Svjetsko prvenstvo u rukometu igralo se u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. siječnja, a na njemu je nastupala i hrvatska rukometna reprezentacija koja je osvojila deveto mjesto.

Kauboji su u prvom krugu bili smješteni u grupu G, koja se igrala u Husqvarna Gardenu u švedskom Jönköpingu, a suparnici su nam bili Egipat, Sjedinjene Američke Države i Maroko.

Analiza Vedrana Zrnića Analiza Vedrana Zrnića: Hrvatska je dobila Čupićevog nasljednika, ali ima jedan problem divider

U prvoj utakmici na SP-u Hrvatska je teško poražena od Egipta, zbog čega su šanse za plasman u četvrtfinale uvelike smanjene. U drugoj utakmici Kauboji su bez problema svladali Sjedinjene Američke Države i upisali prve bodove na ovom Svjetskom prvenstvu.

U posljednjoj utakmici u skupini G Hrvatska je pobijedila Maroko, čime je prenijela dva boda u novu skupinu.

U toj novoj grupi IV Hrvatska je prvu utakmicu igrala protiv Danske i remizirala i zbog toga je plasman u četvrtfinale gotovo nemoguć

U subotu je Hrvatska pobijedila Belgiju, a u ponedjeljak je svladala i Bahrein. No, to joj nije bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Ipak, Hrvatska je osvojila deveto mjesto što je najvjerojatnije vodi na olimpijski kvalifikacijski turnir, a to je bio minimalan cilj na ovom SP-u.

Četvrtfinale

Srijeda

Polufinale (Stockholm)

Petak

Utakmica za treće mjesto (Stockholm)

Nedjelja

Španjolska - Švedska 39:36

Finale (Stockholm)

Nedjelja

Francuska - Danska 29:34

Drugi krug Svjetskog prvenstva, raspored:

Skupina I (Krakow)

1. kolo, 18. siječnja
Iran - Slovenija 21:38
Francuska - Crna Gora 35:24

Španjolska - Poljska 27:23

2. kolo, 20. siječnja
Slovenija - Španjolska 26:31
Iran - Francuska 29:41
Crna Gora - Poljska 20:27

3. kolo, 22. siječnja
Crna Gora - Slovenija 23:31
Iran - Poljska 22:26
Španjolska - Francuska 26:28

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina II (Göteborg)

1. kolo, 18. siječnja
Portugal - Brazil 28:28
Zelenortski Otoci - Island 30:40

Švedska - Mađarska 37:28

2. kolo, 20. siječnja
Zelenortski Otoci - Portugal 23:35
Brazil - Mađarska 25:28
Island - Švedska 30:35

3. kolo, 22. siječnja
Zelenortski Otoci - Mađarska 30:42
Brazil - Island 37:41
Švedska - Portugal 32:30

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina III (Katowice)

1. kolo, 19. siječnja
Katar - Nizozemska 30:32  
Njemačka - Argentina 39:19
Norveška - Srbija 31:28

2. kolo, 21. siječnja
Srbija - Argentina 28:22
Katar - Norveška 17:30
Nizozemska - Njemačka 26:33

3. kolo, 23. siječnja
Katar - Argentina 22:26
Srbija - Nizozemska 32:30
Njemačka - Norveška 26:28

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina IV (Malmö)

1. kolo, 19. siječnja
SAD - Bahrein 27:32
Egipat - Belgija 33:28
Danska - Hrvatska 32:32

2. kolo, 21. siječnja
Bahrein - Egipat 22:26
Hrvatska - Belgija 34:26
SAD - Danska 24:33

3. kolo, 23. siječnja
SAD - Belgija 24:22
Hrvatska - Bahrein 43:32
Egipat - Danska 25:30

Tablice omogućuje Sofascore

Raspored grupne faze Svjetskog prvenstva, prvi krug:

Skupina A (Krakow)

1. kolo, 12. siječnja
Čile - Iran 24:25
Španjolska - Crna Gora 30:25

2. kolo, 14. siječnja
Crna Gora - Iran 34:31
Španjolska - Čile 34:26

3. kolo, 16. siječnja
Crna Gora - Čile 35:33
Iran - Španjolska 22:35

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina B (Katowice)

1 kolo, 11. siječnja
Francuska - Poljska 26:24

1. kolo, 12. siječnja
Saudijska Arabija - Slovenija 19:33

2. kolo, 14. siječnja
Francuska - Saudijska Arabija 41:23
Poljska - Slovenija 23:32

3. kolo, 16. siječnja
Slovenija - Francuska 31:35
Poljska - Saudijska Arabija 27:24

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina C (Göteborg)

1. kolo, 12. siječnja
Zelenortski Otoci - Urugvaj 33:25
Švedska - Brazil 26:18

2. kolo, 14. siječnja
Brazil - Urugvaj 35:24
Švedska - Zelenortski Otoci 34:27

3. kolo, 16. siječnja
Brazil - Zelenortski Otoci 30:28
Urugvaj - Švedska 12:47

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina D (Kristianstad)

1. kolo, 12. siječnja
Mađarska - Južna Koreja 35:27
Island - Portugal 30:26

2. kolo, 14. siječnja
Portugal - Južna Koreja 32:24
Island - Mađarska 28:30

3. kolo, 16. siječnja
Južna Koreja - Island 25:38
Portugal - Mađarska 27:20

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina E (Katowice)

1. kolo, 13. siječnja
Njemačka - Katar 31:27
Srbija - Alžir 36:27

2. kolo, 15. siječnja
Njemačka - Srbija 34:33
Katar - Alžir 29:24

3. kolo, 17. siječnja
Alžir - Njemačka 21:37
Katar - Srbija 24:34

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina F (Krakow)

1. kolo, 13. siječnja
Argentina - Nizozemska 19:29
Norveška - Sjeverna Makedonija 39:27

2. kolo, 15. siječnja
Sjeverna Makedonija - Nizozemska 24:34
Norveška - Argentina 32:21

3. kolo, 17. siječnja
Sjeverna Makedonija - Argentina 26:35
Nizozemska - Norveška 26:27

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina G (Jönköping)

1. kolo, 13. siječnja
Maroko - Sjedinjene Američke Države 27:28
HRVATSKA - Egipat 22:31

2. kolo, 15. siječnja
Egipat - Maroko 30:19
HRVATSKA - SAD 40:22

3. kolo, 17. siječnja
SAD - Egipat 16:35
HRVATSKA - Maroko 36:24

Tablice omogućuje Sofascore

Skupina H (Malmö)

1. kolo, 13. siječnja
Bahrein - Tunis 27:27
Danska - Belgija 43:28

2. kolo, 15. siječnja
Belgija - Tunis 31:29
Danska - Bahrein 36:21

3. kolo, 17. siječnja
Belgija - Bahrein 28:30
Tunis - Danska 21:34

Tablice omogućuje Sofascore

 

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Utakmicu po Utakmicu

Nastavi čitati
divider