Rukomet 2021
SPORTOVI
Rukomet 2021
detaljan pregled i tablice

Rukomet 2021.: RASPORED i REZULTATI svih utakmica Svjetskog prvenstva

Hrvatska se na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu bori za medalje.

Skupina B (Foto: gol.hr)

Na Svjetskom prvenstvu koje se održava od 13. do 31. siječnja 2021. godine u Egiptu hrvatska rukometna reprezentacija nastupa u skupini C u kojoj je odigrala dva susreta, a posljednji je čeka u utorak od 18 sati protiv Katara gdje su u igri važni bodovi.

Hrvatska i Japan odigrali su 29:29 u prvom kolu što je veliko iznenađenje na startu SP-a, a u drugom su Kauboji pobijedili Angolu s 28:20.

Drugi krug pa četvrtfinale

U drugi krug proći će po tri najbolje iz svake skupine i pritom prenijeti bodove osvojene u međusobnim susretima. U tom drugom krugu bit će četiri skupine s po šest reprezentacija, a po dvije najbolje izborit će plasman u četvrtfinale, od kojeg će se igrati nokaut-sustavom sve do kraja Svjetskog prvenstva.

Križat će se skupine A i B, C i D, E i F te G i H. Kauboje tako u drugom krugu put navodi na društvo iz grupe D, u kojoj su Danska, Argentina, Bahrein i Demokratska Republika Kongo.

Iako se ni nastavak prvenstva po skupinama za Hrvatsku ne čini teškim, zbog kiksa protiv Japana Kauboji moraju osvojiti bodove protiv Katara inače će put do četvrtfinala postati prilično neizvjestan.

*svi su termini po hrvatskom vremenu

Skupina A

15. siječnja:
Njemačka – Urugvaj 43:14
Mađarska – Zelenortski otoci 34:27

17. siječnja:
Zelenortski otoci – Njemačka (0:10) otkazano
Mađarska – Urugvaj 44:18

19. siječnja: 
Urugvaj - Zelenortski otoci (0:10) otkazano
20:30 Mađarska – Njemačka 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina B

15. siječnja:
Španjolska – Brazil 29:29
Tunis – Poljska 28:30

17. siječnja:
Tunis – Brazil 32:32
Poljska – Španjolska 26:27

19. siječnja:
18:00 Španjolska – Tunis 
20:30 Brazil – Poljska 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina C 

15. siječnja
Katar - Angola 30:25
Hrvatska - Japan 29:29

17.siječnja
Katar – Japan 31:29
Angola - Hrvatska 20:28

19. siječnja
15:30 Japan – Angola 
18:00 Hrvatska - Katar 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina D

15. siječnja:
Argentina – DR Kongo 28:22
Danska – Bahrein 34:20

17. siječnja:
Argentina – Bahrein 24:21
DR Kongo – Danska 19:39

19. siječnja:
18:00 Bahrein – DR Kongo 
20:30 Danska – Argentina 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina E

14. siječnja
Austrija – Švicarska 25:28

Norveška – Francuska 24:28 

16. siječnja
Austrija – Francuska 28:35 
Švicarska – Norveška 25:31

18. siječnja:
Francuska – Švicarska 25:24
20:30 Norveška – Austrija 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina F

14. siječnja:
Alžir – Maroko 24:23
Portugal – Island 25:23

16. siječnja:
Maroko – Portugal 20:33 
Alžir – Island 24:39

18. siječnja:
Portugal – Alžir 26:19
20:30 Island – Maroko 

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina G

13. siječnja:
Egipat – Čile  35:29

14. siječnja:
Švedska – Sjeverna Makedonija 32:20

16. siječnja:
Egipat – Sjeverna Makedonija 38:19
Švedska – Čile 41:26

18. siječnja:
Sjeverna Makedonija – Čile 32:29
Švedska – Egipat 24:23

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina H

14. siječnja
Bjelorusija – Rusija 32:32
Slovenija – Južna Koreja 51:29

16. siječnja
Bjelorusija – Južna Koreja 32:24
Rusija – Slovenija 31:25

18. siječnja
Južna Koreja – Rusija 26:30
Slovenija - Bjelorusija 29:25

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina I

21. siječnja:
A1 – B3
B1 – A2
Urugvaj – B2

23. siječnja:
A2 – B3
B2 – A1
Urugvaj – B1

25. siječnja:
B1 – A1
B2 – A2
B3 – Urugvaj

Skupina II

21. siječnja:
C1 – D3
D1 – C2
C3 – D2

23. siječnja:
C2 – D3
D2 – C1
C3 – D1

25. siječnja:
D1 – C1
D2 – C2
D3 – C3

Skupina III

20. siječnja:
15:30 Francuska - Alžir
18:00 Portugal - Norveška
20:30 Švicarska - Island

22. siječnja:
15:30 Norveška - Alžir
18:00 Island - Francuska
20:30 Švicarska - Portugal

24. siječnja:
15:30 Portugal - Francuska
18:00 Island - Norveška
20:30 Alžir - Švicarska

Skupina IV

20. siječnja:

15:30 Švedska - Bjelorusija
18:00 Rusija - Egipat
20:30 Sj. Makedonija – Slovenija

22. siječnja:
15:30 Egipat - Bjelorusija
18:00 Slovenija - Švedska
20:30 Sj. Makedonija – Rusija

24. siječnja:
15:30 Rusija - Švedska
18:00 Slovenija - Egipat
20:30 Bjelorusija – Sj. Makedonija

Četvrtfinale (27. siječnja)

II1 – IV2
IV1 – II2
I1 – III2
III1 – I2

Polufinale (29. siječnja)

II1 – IV2 vs IV1 – II2

I1 – III2 vs III1 – I2

Finale (31. siječnja)

Utakmica za broncu (31. siječnja)
 

Nastavi čitati