Norveška je uoči početka svjetske smotre u Egiptu svrstana u najuži krug kandidata za zlato, no nakon prvog kruga bodovno stanje bit će joj na nuli. Velike zasluge za to idu Wesleyju Pardinu, koji je obranio 18 udaraca Norvežana i odveo Franusku do pobjede na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.
Francuzu su slavili rezultatom 28:24 i time napravili veliki korak ka tome da s maksimalnim brojem bodova uđu u drugi krug natjecanja.
Bio je to okršaj osvajača medalja s posljednjeg SP-a u Njemačkoj i Danskoj gdje su Norvežani bili srebrni, a Francuzi brončani.
U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru (13:13), no u nastavku je Francuska na krilima sjajnog Wesley Pardina koji je sakupio čak 18 obrana bila bolja i zasluženo je osvojila prve bodove.
Najefikasniji u francuskim redovima bio je Kentin Mahe s devet, dok su Nedim Remili, Timothey N'Guessan i Hugo Descat zabili po četiri gola. Norvešku je vukao sjajni Sander Sagosen sa 10 golova.
U drugom susretu iz skupine Švicarska, koja je dan prije početka SP-a doznala da će nastupiti na turniru, nakon što su odustali Amerikanci, je iznenađujuće porazila Austriju s 28:25.
Švicarce su do slavlja predvodili Andy Schmid sa sedam, te Lenny Rubin i Cedrie Tynowski sa po šest golova, dok je u austrijskim redovima najefikasniji bio Robert Weber sa sedam golova.
U skupini G Švedska nije imala problema protiv Sjeverne Makedonija, koja je uskočila umjesto Češke, pobijedivši sa 32-20.
Hampus Wanne je zabio 11 golova za Švedsku, dok je Kiril Lazarov s pet golova bio najbolji u suparničkim redovima.
Slovenija je u skupini H otvorila turnir uvjerljivom 51:29 pobjedom protiv Južne Koreje.
Bila je to rekordna pobjeda slovenske reprezentacije na svjetskim prvenstvima, a naši susjedi su prvi put postigli više od 50 golova. Do sada su rekordne pobjede bile protiv Angole sa 42:25 u Francuskoj 2017. i protiv Kuvajta sa 34:17 u Tunisu 2005. godine.
Sloveniju su do pobjede predvodili Gajić s 10, te Janc s devet golova, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Kim sa šest golova.
U drugom susretu iz ove skupine Bjelorusija i Rusija su odigrali 32:32.
Bio je to zanimljiv dvoboj u kome su Bjelorusiji minimalno vodili gotovo cijelu utakmicu, da bi u zadnjoj sekundi njihov vratar Kišou obranio šut s krila Šiškareva.
Bjeloruse je predvodio Vailupau s 10 golova, a Ruse Soroka i Kosorotov sa šest pogodaka.
Najbolje tri izbrane vrste iz svake skupine idu u drugi dio natjecanja.
Rezultati susreta prvog kola Svjetskog prvenstva rukometaša u Egiptu.
SKUPINA E:
Austrija - Švicarska 25:28 (13:13)
Norveška - Francuska 24:28 (13:13)
SKUPINA F:
Alžir - Maroko 24:23 (8:15)
Portugal - Island 25:23 (11:10)
SKUPINA G:
Švedska - S.Makedonija 32:20 (16:11)
SKUPINA H:
Bjelorusija - Rusija 32:32 (15:15)
Slovenija - Južna Koreja 51:29 (25:16)