Švicarci iznenadili Island

Slovenski vratar uništio Makedonce: Velika pobjeda Soseda na startu drugog kruga

Slovenci su ostali u igri za četvrtfinale jer su bez problema dobili Makedonce, koji su uoči samoga početka prvenstva upali kao zamjena za Češku.

Rukometaši Slovenije pobijedili su u dvoboju 1. kola IV skupine drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu selekciju Sjeverne Makedonije s 31:21 (15:10).

Kod Slovenaca je prvi strijelac bio Dragan Gajić sa 7 golova, dok je Makedonce predvodio veteran Kiro Lazarov sa 6 pogodaka. Prvo ime utakmice bio je nevjerojatni slovenski vratar Urban Lesjak koji je imao čak 17 obrana.

Slovenija sada ima 4 boda, kao i vodeća Švedska, koja ima utakmicu manje, dok je Makedonija bez bodova i šanse za četvrtinale.

Hrvatska će, ako bude među prve dvije momčadi II skupine, u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine.

Švicarska pobijedila Island

U utakmici skupine Švicarska je u uzbudljivoj završnici svladala Island s 20:18 (10:9). Andy Schmid je bio prvi strijelac kod Švicaraca sa 6 golova, a Gudmunsson je postigao četiri gola za Island.

U ovoj skupini vode Portugal i Francuska sa po 4 boda, a Švicarska i Island sada imaju po 2.