U lipnju sljedeće godine održava se Euro 2020. koji će trajati točno mjesec dana. Otvara se utakmicom 12. lipnja u Rimu gdje se sastaju Turska i Italija. U osminu finala plasirat će se prve dvije reprezentacije iz svake grupe te još četiri najbolje trećeplairane momčadi.

Hrvatska nogometna reprezentacija u natjecanje u skupini D kreće u nedjelju, 14. lipnja na kultnom Wembleyju protiv jednog od domaćina, Engleske. U petak, 19. lipnja Hrvatska igra u Glasgowu protiv Češke, dok posljednju utakmicu u skupini D Vatreni igraju protiv pobjednika play-offa C Lige nacije. Krajem ožujka ćemo saznati je li to Norveška, Srbija, Škotska ili Izrael.

One koji će proći iz ove skupine očekuju sljedeći protivnici u osmini finala:

Prvi iz skupine D ide na drugog iz skupine F (Njemačka, Portugal, Francuska...)

Drugi iz skupine D ide na drugog iz skupine E (Španjolska, Poljska, Švedska...).

Treći iz skupine D (ukoliko bude među najbolja četiri treća) ide na nekog pobjednika skupina B, C, ili E 

Grupe Euro 2020.

Skupina A (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales

Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska

Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, Austrija, pobjednik A/D

Skupina D (London i Glasgow): Engleska, HRVATSKA, Češka, pobjednik C

Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, pobjednik B

Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, pobjednik D/A

Anketa

Jeste li zadovoljni grupom na Euru?

  • glasova
  • glasova
  • glasova

Pogledaj sve ankete

SKUPINA A 

1. kolo - 12. lipnja (Rim)
21:00 Turska - Italija
1. kolo - 13. lipnja (Baku)
15:00 Wales - Švicarska

2. kolo - 17. lipnja:
18:00 Turska - Wales (Baku)
21:00 Italija - Švicarska (Rim)

3. kolo - 21. lipnja:
18:00 Švicarska - Turska (Baku)
18:00 Italija - Wales (Rim)

SKUPINA B 

1. kolo - 13. lipnja:
18:00 Danska - Finska (Kopenhagen)
21:00 Belgija - Rusija (St Petersburg)

2. kolo - 17. lipnja:
15:00 Finska - Rusija (St Petersburg)
2. kolo - 18. lipnja:
18:00 Danska - Belgija (Kopenhagen)

3. kolo - 22. lipnja:
21:00 Rusija - Danska (Kopenhagen)
21:00 Finska - Belgija (St Petersburg)

SKUPINA C 

1. kolo - 14. lipnja:
21:00 Nizozemska - Ukrajina (Amsterdam)
18:00 Austrija - Pobjednik play-offa D ili A (Bukurešt)

2. kolo - 18. lipnja:
21:00 Nizozemska - Austrija (Amsterdam)
15:00 Ukrajina - Pobjednik play-offa D ili A (Bukurešt)

3. kolo - 22. lipnja:
18:00 Pobjednik play-offa D ili A - Nizozemska (Amsterdam)
18:00 Ukrajina - Austria (Bukurešt)

SKUPINA D

1. kolo - 14. lipnja:
15:00 Engleska - HRVATSKA (London)
1. kolo - 15. lipnja:
15:00 Pobjednik play-offa C - Češka (Glasgow)

2. kolo - 19. lipnja:
18:00 HRVATSKA - Češka (Glasgow)
21:00 Engleska - Pobjednik play-offa C (London)

3. kolo - 23. lipnja:
21:00 HRVATSKA - Pobjednik play-offa C (Glasgow)
21:00 Češka - Engleska (London)

SKUPINA E 

1. kolo - 15. lipnja:
21:00 Španjolska - Švedska (Bilbao)
18:00 Poljska - Pobjednik play-offa B (Dublin)

2. kolo - 19. lipnja
15:00 Švedska - Pobjednik play-offa B (Dublin)
2. kolo - 20. lipnja:
21:00 Španjolska - Poljska (Bilbao)

3. kolo - 24. lipnja:
18:00 Pobjednik play-offa B - Španjolska (Bilbao)
18:00 Švedska - Poljska (Dublin)

SKUPINA F 

1. kolo - 16. lipnja:
18:00 Pobjednik play-offa A ili D - Portugal (Budimpešta)
21:00 Francuska - Njemačka (Munchen)

2. kolo - 20. lipnja:
15:00 Pobjednik play-offa A ili D - Francuska (Budimpešta)
18:00 Portugal - Njemačka (Munchen)

3. kolo - 24. lipnja:
21:00 Portugal - Francuska (Budimpešta)
21:00 Njemačka - Pobjednik play-offa A ili D (Munchen)

OSMINA FINALA

27. lipnja (London), 21:00 A1 - C2
27. lipnja (Amsterdam), 18:00 A2 - B2
28. lipnja (Bilbao), 21:00 B1 - 3 A/D/E/F
28. lipnja (Budimpešta), 18:00 C1 - 3 D/E/F
29. lipnja (Bukurešt), 21:00 F1 - 3 A/B/C
29. lipnja (Kopenhagen), 18:00 D2 - E2
30. lipnja (Glasgow), 21:00 E1 - 3 A/B/C/D
30. lipnja (Dublin), 18:00 D1 - F2

ČETVRTFINALE

3. srpnja (St Peterburg), 18:00 (F1 - 3 A/B/C) - (D2 - E2)

3. srpnja - (Munchen), 21:00 (B1 - 3 A/D/E/F) - (A1 - C2)

4. srpnja (Baku), 18:00 (C1 - 3 D/E/F) - (A2 - B2)

4. srpnja (Rim), 21:00 (E1 - 3 A/B/C/D) - (D1 - F2)

POLUFINALE

7. lipnja (London), 21:00

8. lipnja (London), 21:00

FINALE

12. srpnja (London), 21:00