ludnica zadnjeg kola

Škotska uzela bod protiv Engleske i dodatno zakomplicirala stanje u hrvatskoj skupini

Današnji program na Europskom prvenstvu završava obračunom velikih rivala, na Wembleyju se sastaju Engleska i Škotska.

Drugo kolo skupine D Europskog prvenstva kompletirano je utakmicom Engleska - Škotska na Wembleyju. Dvoboj je završio 0:0 nakon što su u ranijem terminu Hrvatska i Češka odigrali 1:1.

Engleska je ovim rezultatom najvjerojatnije osigurala plasman u osminu finala, baš kao i Češka, dok je Škotska došla do prvog boda i u međusobnom susretu s Vatrenima će tražiti kartu za drugi krug natjecanja.

I Hrvatska i Škotska sada imaju po bod te mogu pobjedom u posljednjem kolu u osminu finala. To će sljedećeg utorka biti utakmica na sve ili ništa, a Škoti imaju prednost domaćeg terena.

gol expired Modrić jako razočaran nakon remija s Češkom: "Ostaje gorak okus, bili smo potpuno neorganizirani..." divider

Bila je to skromna predstava s obje strane, a dojam je kako su oba sastava bila zadovoljna 'nulom'.

Engleska i Škotska su prvi put igrale međusobno 1872. godine, što je upisano u nogometne knjige rekorda kao najstariji međunarodni meč u povijesti.

U prvom današnjem susretu iz ove skupine Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1:1 protiv Češke.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

gol expired Ovako se navijalo za Vatrene: Navijač u Zagrebu držao baklju u ustima, pojavili se i mladenci divider

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Na ljestvici vode Češka i Engleska sa po četiri boda, dok Hrvatska i Škotska imaju po bod.

gol expired Dalić priznao pogrešku i najavio nove promjene za Škotsku: ''Neki nisu ispoštovali dogovor..." divider