i austrija ide dalje

Sjajni Nizozemci potvrdili prvo mjesto skupine na Euru. Austrija ništa nije mogla

Zanimljiv dvoboj drugog kola Eura.

Nogometna reprezentacija Nizozemske osigurala je plasman u osminu finala EP-a nakon što je u dvoboju 2. kola C skupine u Amsterdamu pobijedila Austriju sa 2:0.

Golove za drugu pobjedu "Oranja" zabili su Memphis Depay (11-11m) i Denzel Dumfries (67).

gol expired Češi pobijedili Škotsku i dobili krila: "Kada su u pravoj formi, Hrvati su izvanredni, ali sada..." divider

U ranije odigranom susretu nogometaši Ukrajine svladali su sa 2:1 reprezentaciju Sjeverne Makedonije.

Ukrajina je povela u 29. minuti pogotkom Andrija Jarmolenka, a na 2:0 je povisio Roman Jaremčuk u 34. minuti. Na 2:1 je smanjio Ezgjan Alioski u 57. minuti, poslavši odbijenu loptu u mrežu nakon što mu je Buščan obranio kazneni udarac.

Ivica Medo VIDEO Javljanje iz Glasgowa: Dalić potvrdio samo Gvardiola, a nitko ne zna tko će sve igrati u prvih 11 divider

Ukrajinci su mogli povećati prednost u 84. minuti, ali je Stole Dimitievski obranio kazneni udarac Ruslanu Malnikovskom.

Nakon dva kola na ljestvici vodi Nizozemska sa šest bodova, Austrija i Ukrajina imaju po tri boda, a na začelju je Sjeverna Makedonija s dva poraza.

U posljednjem kolu 21. lipnja se sastaju Nizozemska - Sjeverna Makedonija (Amsterdam) i Ukrajina - Austrija (Bukurešt)