Hrvatska reprezentacija
ANALIZA U DNEVNIKU NOVE TV

Hit-trener HNL-a: ''Zašto ne vjerovati Baturini? Pa on nosi Dinamo! Talijani? Igraju najbolji nogomet u Europi''

Silvijo Čabraja gostovao je u našem Dnevniku Nove TV nakon remija Hrvatske i Albanije na Euru.

Nogometaši hrvatske reprezentacije remizirali su 2:2 s Albanijom u drugom kolu skupine B Eura.

Nakon uzbudljivih 90 minuta, svakome po bod, Albanci su bili bolji prvo poluvrijeme, Vatreni drugo, a puno više o raspletu skupine znati ćemo nakon sutrašnje utakmice Španjolske i Italije.

Silvijo Čabraja gostovao je u našem Dnevniku Nove TV nakon dvoboja u Hamburgu. Najdugovječniji HNL trener trenutno itekako je poznat po radu s mladim igračima.

''Prvo poluvrijeme stvarno nismo bili dobri, Albanija nam je pravila velike probleme i mogli su otići čak na tri gola razlike. Puno kvalitetnije drugo poluvrijeme, ubrzali smo protok lopte i puno više smo se kretali. Na kraju, možemo bit zadovoljni s bodom, iako ostaje žal zbog gola u 95. minuti'', rekao je o utakmici.

Marco Pašalić FOTO Marco Pašalić iznenadio potezom nakon Albanije: Pogledajte što je napravio divider

Dugo nismo vidjeli sporu i tromu Hrvatsku.

''Reakcije na izgubljenu loptu su bile loše. Dozvolili smo Albaniji da nam pravi nered. Najveće iznenađenje je dolazak njihovih veznjaka u 16-erac, tako nam se dogodio i prvi gol. Praktički i drugi gol je sličan, povratna lopta, neispraćen igrač. Trebamo izaći protiv Italije puni sebe i vratiti se na nivo.''

Je li Saudijska Arabija ostavila traga na Brozoviću?

''Sigurno, nije to ta kvaliteta kao Serie A. Tamo je već godinu dana i sigurno dolazi do problema. Osjeti se to na njemu, ali vjerujem da Brozović to može izvući. Prirodno je motoričan igrač i vjerujemo u njega'', komentirao je bivšeg igrača Lokomotive.

Luka Modrić VIDEO Modrić kad je čuo pitanje Španjolca naprasno prekinuo davanje izjava medijima divider

Može li Perišić odigrati svih 90 minuta, ili ga je bolje koristiti kao džokera?

''On i Juranović su probijali s krila, spuštao se Brozović, a oni su bili visoko. Bila je prevelika gužva, premalo smo se kretali i lopta je bila spora. Tako da, ne možemo izdvojiti Perišića ili Brozovića. Druga je stvar što su nam Pašalić, Sučić i Budimir donijeli pomak u igri. Bili smo puno agilniji, puno žustriji'', kazao je.

''Moramo vjerovati više mladim igračima''

Pozitivna stvar je da su naši mladići dobro reagirali, prvenstveno Sučić i Baturina. Je li Vatrenima potrebna svježa krv?

''Sigurno da je. To je naša budućnost i trebamo se lagano okretati prema toj budućnosti. Nadam se da će u sljedećem ciklusu oni dobivati puno više prilika, nego što u ovom trenutku dobivaju'', prokomentirao je.

''Morate vjerovati mladim igračima. Nema razloga da se Baturini ne vjeruje, pa on nosi Dinamo. Zašto ne vjerovati mladom, izrazito talentiranom igraču koji ima već puno prvoligaških utakmica u nogama?''

Zlatko Dalić Dalić: "Nismo naredili povlačenje, to je baš čudno, mogli smo primiti treći gol" divider

Bi li vi birali iskustvo ili mladost za tako neku veliku utakmicu?