Profa digao Rijeku

Jakirović: ''Morali smo i prije realizirati neke prilike, bili smo jako daleko, ali sada smo zasluženo treći''

Trener Rijeke Sergej Jakirović prokomentirao je velika tri boda u Jadranskom derbiju.

Sergej Jakirović (Foto: Damir Skomrlj/Cropix)

Rijeka je uvjerljivo slavila u Jadranskom derbiju 2:0 na Rujevici, Hajduk je izgledao slabo, jalovo, pogotovo u prvih 45 minuta.

Mogli su domaćini i prije riješiti utakmicu, Rijeka je nizala prilike, ali nije uspjela iskoristiti bezbroj prilika, na kraju ih to nije koštalo jer je Marin u 75. minuti pogotkom zaključio susret.

Ivan Leko Leko nakon susreta detektirao glavni Hajdukov problem: ''Ne možeš biti ozbiljna ekipa ako...'' divider

''Žao mi je što nismo prije realizirali neke prilike koje smo imali. Ne mogu ih ni nabrojati. I opet je Nediljko na 1:0 obranio sjajan šut Benrahoua. Mislim da smo zaslužili pobjedu, uz podršku navijača. Ja se ovim putem zahvaljujem, mislim da smo odigrali sjajnu utakmicu i čestitam dečkima još jednom'', zahvalio je prepunoj Rujevici.

Frigan je zabio treću utakmicu zaredom, a i svoj ukupno 11. pogodak u sezoni.

''Igra napadača. Izvjesno je da će biti u nekoj šansi. Frigan igra jako dobro, naravno uz pomoć momčadi. Danas smo ispoštovali sve što smo pripremali i dogovarali. Dobra energija, čvrstina, agresivnost, s loptom smo znali što da radimo. Dobro smo se branili kada je Hajduk imao posjed.''

gol expired Sin Roka Ukića ubacio 45 poena Zvezdi: Split osvojio naslov divider

Osma je ovo pobjeda za Jakirovića od kad je preuzeo Rijeku u kaotičnoj situaciji na kraju polusezone.

''Bili smo jako, jako daleko, ali evo, mislim da smo zaslužili. Sad smo treći, imamo najviše pobjeda od svih ekipa koje se bore za europske pozicije. Nije ništa gotovo, treba igrati, svaka utakmica nosi tri boda. Nastojat ćemo osvojiti što više bodova do kraja prvenstva'', zaključio je strateg Riječana.