Sad na domaćina

Hrvatska rutinski protiv Egipta, briljirao Alilović, uz Kauboje Balić i Modrić!

Hrvatski rukometaši došli su i do četvrte pobjede u isto toliko nastupa na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. Naši su s 24:20 svladali Egipat...

Naše su s tribina Caja Magice bodrili Luka Modrić i Ivano Balić, a izabranici Slavka Goluže zadržali su se (n)ovom pobjedom na vrhu skupine D zajedno sa Španjolcima s kojima će u izravnom dvoboju, u subotu u 19 sati, odlučiti o prvom mjestu i lakšem suparniku u osmini finala.

Nije briljirala hrvatska vrsta u prvom poluvremenu protiv Egipćana. Bilo je dosta nervoze, pogrešaka i neiskorištenih napada, pa su Golužini igrači na poluvrijeme otišli samo s dva pogotka prednosti (11:9). No, baš kao i protiv Mađara dva dana ranije, sjajno su otvorili drugi dio i serijom 4:0 pobjegli na ugodnih 15:9. Prednost je nastavila rasti, a tek kad su naši igrači poveli s 22:14, a izbornik uveo nekoliko mlađih igrača, Egipćani su došli do zraka i ublažili poraz.

Po četiri su pogotka za Hrvatsku postigli Manuel Štrlek, Marko Kopljar i Ivan Čupić, ali prvo je ime utakmice s 15 obrana bio Mirko Alilović na vratima. Ahmed Mostafa je s osam golova bio najefikasniji u egipatskom dresu.

U našoj skupini C Španjolska je uz dosta mučenja pobijedila Mađarsku s 28:22. Daniel Sarmiento i Victor Tomas su postigli po šest pogodaka za domaćine prvenstva, a Arpad Šterbik je prikupio 16 obrana. (M.Š. / TS)

Tijek utakmice: Hrvatska - Egipat 24:20 (11:9)

60' Mandalinić zabija za 24:19, a Egipat u posljednjim trenucima postavlja konačnih 24:20.

59' Egipat smanjuje na 23:19.

57' Bitan gol Lovre Šprema za 23:18.

56' Serija Egipćana, stigli su na 22:18.

54' Egipat zabija za 22:16, a potom iz kontre stižu i na -5. Kod nas su u ovom trenutku na parketu mlađi igrači.

53' Prva obrana Ivića.

52' Egipćani sa 7m za 22:15. Kod Hrvatske je na vratao ušao mladi Filip Ivić.

50' Vodimo 22:14.

49' Egipćani zabijaju za 20:14. Uzvraća Mandalinić golom za 21:14.

47' Pogodak Egipćana izvana za 20:13.

46' U potpunosti smo se odvojili, Horvat iz kontre pogađa za 20:12.

45' Prvi gol Štrleka u nastavku za 19:12.

43' Opet Duvnjak za 18:12.

41' Novi gol Egipta, sada je 16:12. Uzvraća Duvnjak golom za 17:12.

40' Egipat smanjuje na 16:11.

39' Dvije minute za Stepančića.

38' Gojun zabija svoj drugi gol za 16:10, Balić i Modrić se smiješe na tribinama.

36' Nove dvije minute za Egipćane zbog rušenja Štrleka u kontri. Čupić je precizan sa 7m za 15:9. Egipat zabija prvi pogodak u nastavku za 15:10.

34' Imamo igrača više, Vori pogađa za 14:9. Dvije minute dobiva i Vuković, njegovo drugo isključenje.

32' Bičanić iz kontre zabija za 13:9.

31' Počeo je nastavak susreta. U poluvremenu je navodno na tribinama došlo do susreta Ivana Balića i čelnika Hrvatskog rukometnog saveza. Kopljar odmah zabija za 12:9.

30' Dugo nije bilo pogotka. Napravili smo isključenje i sedmerac, s kojeg Egipat smanjuje na 10:8. Stižu Egipćani i na 10:9, ali Čupić 15-ak sekundi prije kraja brzo zabija za 11:9. Završeno je prvo poluvrijeme, u kojem je Alilović imao izvrsnih 11 obrana.

25' Čupić s krila za 10:7.

24' Opet fantastično brani Alilović, ali nemoćan je nakon kontre Egipćana - 9:7.

22' Još dvije sjajne obrane upisao je Alilović.

20' Egipat zabija za 8:5, ali uzvraća Štrlek za 9:5. Isključenje Muse, Egipat smanjuje na 9:6.

19' Smanjuju Egipćani na 8:4, a Čupić promašuje zicer za novih +5.

18' Kopljar sjajno pogađa za 7:3. Nova obrana Alilovića, a Gojun na drugoj strani zabija za 8:3.

16' Čupić je siguran sa 7m, vodimo 6:3.

13' S igračem više odlazimo na 5:3, zabio je Kopljar.

12' Zbog starta na Štrleku isključen je Sanad, a naši ne uspijevaju realizirati napad.

11' Uz žuti Kopljaru prošao je egipatski lijevi vanjski i pogodio za 4:3.

9' Bičanić za 3:2. Štrlek je precizan s krila, vodimo 4:2.

7' Kopljar pogađa za 2:2.

6' Egipat iz kontre zabija za 1:2. Igra se dosta čvrsto na početku.

4' Prvi gol Hrvatske, zabio je Štrlek s krila za 1:1.

3' Još smo bez gola, ali Alilović sjajno brani šut s vanjske pozicije i ne dopušta Egipćanima da povedu s 0:2.

1' Utakmica je počela. Egipćani su u prvom napadu poveli 0:1.

0' U Caja Magici se pojavio i Luka Modrić sa suprugom Vanjom. Naši rukometaši će opet imati lijepu podršku.