Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Imamo veliku šansu

Potvrđeni nositelji u dokvalifikacijama, pogledajte s kim možemo igrati!

Nakon što su odigrane utakmice posljednjeg kola kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstva 2012. poznato je ukupno 12 sudionika europske smotre, te osam reprezentacija koje će put na EURO tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Direktan plasman izborili su pobjednici skupina Njemačka, Rusija, Italija, Francuska, Nizozemska, Grčka, Engleska, Danska i Španjolska, Švedska kao najbolja drugoplasirana reprezentacija, te domaćini Poljska i Ukrajina.

U dodatnim kvalifikacijama će igrati Turska, Irska, Estonija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Crna Gora, Portugal i Češka. Hrvatska je zahvaljujući koeficijentu nositelj u dodatnim kvalifikacijama zajedno s Portugalom, Češkom i Irskom. Hrvatski nogometaši će tako put prema Poljskoj i Ukrajini tražiti preko Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Turske ili Estonije.

Najveće razočaranje u utakmicama u utorak priredili su svojim navijačima igrači Srbije koji su izgubili utakmicu kod Slovenije i tako Estoniju 'poslali' u dodatne kvalifiakcije. U utorak se igralo 19 utakmica diljem Europe, a praktično se do posljednjih minuta nije znalo tko će na Euro.

Ždrijeb dodatnih kvalifikacija za Euro:

Prvi bubanj (nositelji)

Hrvatska (koeficijent 32.723)
Portugal (31.202)
Irska (28.203)
Češka (27.982)

Drugi bubanj

Turska (27.601)
BiH (27.199)
Crne Gora (21.876)
Estonija (20.355)

Ždrijeb dodatnih kvalifikacija je 13. listopada, u 13h u Krakovu, a terminu susreta su 11. i 12. studenog, te 15. studenog.

POZIVAMO VAS da se uključite u našu anketu (desno na ekranu) gdje možete dati svog glas na pitanje 'koja bi od ove četiri reprezentacije bila protivnik po mjeri Hrvatske u dodatnim kvalifikacijama za Euro?'

Rezultati posljednjeg kola kvalifikacija:

Skupina A
Kazahstan – Austrija 0:0
Njemačka – Belgija 3:1 (Özil 30', Schürrle 33', Gomez 48'/Fellaini 86')
Turska – Azerbajdžan 1:0 (Yılmaz 60')

Skupina B
Rusija – Andora 6:0 (Džagoev 5', 44', Ignašević 26', Pavljučenko 30', Glušakov 59', Bilyaletdinov 78')
Irska – Armenija 2:1 (Aleksanjan 43'-ag, Dunne 59'/Mkhitaryan 62')
Makedonija – Slovačka 1:1 (Noveski 79'/Piroška 54')

Skupina C
Slovenija – Srbija 1:0 (Vršič 45')
Italija – Sjeverna Irska 3:0 (Cassano 21', 53', McAuley 74'-ag)

Skupina D
Albanija – Rumunjska 1:1 (Salihi 24'/Luchin 77')
Francuska – BiH 1:1 (Nasri 78'/Džeko 40')

Skupina E
Mađarska – Finska 0:0
Moldavija – San Marino 4:0 (Zmeu 30', Bacciocchi 62'-ag, Suvorov 66', Andronic 87')
Švedska – Nizozemska 3:2 (Källström 14', Larsson 53', Toivonen 53'/Huntelaar 23', Kuyt 50')

Skupina F
Hrvatska – Latvija 2:0 (Eduardo 66', Mandžukić 72')
Gruzija – Grčka 1:2 (Targamadze 19'/Fotakis 79', Charisteas 85')
Malta – Izrael 0:2 (Rafaelov 11', Gershon 90')

Skupina G
Bugarska – Wales 0:1 (Bale 45')
Švicarska – Crna Gora 2:0 (Derdiyok 51', Lichsteiner 65')

Skupina H
Danska – Portugal 2:1 (Krohn-Dehli 13', Bendter 63'/Cristiano Ronaldo 90')
Norveška – Cipar 3:1 (Pedersen 25', Carew 34', Hogli 65'/Okkas 42')

Skupina I
Litva – Češka 1:3 (Šernas 68'/Rezek 16', 45', Kadlec 85')
Španjolska – Škotska 3:1 (Silva 44', Villa 54'/Goodwillie 66')

Više o

Nastavi čitati

Nastavi čitati