Igra se 19 utakmica

Francuska izjednačila iz 'penala', Srbe izbacili Slovenci

Danas se igralo posljednjih 19 utakmica kvalifikacija za Euro 2012.

Francuska - Bosna i Hercegovina 1:1. Francuzi su do izjednačujućeg pogotka došli preko Nasrija koji je pogodak postigao s 11 metara

Litva - Češka 1:4. Četvrti pogodak za Čehe postigao je Kadlec u 85. minuti

Italija - Sjeverna Irska 3:0. Autogol je postigao McAuley u 74. minuti

Litva - Češka 1:3. Pogodak za Litvu je Šernas u 68. minuti

Nemanja Vidić je promašio jedanaesterac u 64. minuti za Srbiju

Španjolska - Škotska 3:1. Goodwillie je smanjiio rezultat u 66. minuti

Danska - Portugal 2:1. I Cristiano Ronaldo se upisao u listu strijelaca pogotkom u 90. minuti

Italija - Sjeverna Irska 2-0. Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Cassano u 53. minuti

Španjolska - Škotska 3-0. Novi pogodak za Španjolce djelo je Ville u 54. minuti

Moldavija - San Marino 4-0. Novi pogodak Moldavac djelo je Andronica u 87. minuti

Francuska - Bosna i Hercegovina 0:1. Edin Džeko je u 40. minuti doveo BiH u vodstvo

Norveška - Cipar 3-1. Strijelac je Hogli u 65. minuti

Danska - Portugal 2:0. Potvrdu vodstva i put k prvom mjestu u skupini Dancima je donio Bendter

Švicarska - Crna Gora 2:0. Pogodak je postigao Lichsteiner u 65. minuti

Albanija - Rumunjska 1:1. Izjednačujući pogodak za Rumunje postigao je Luchin u 77. minuti

Litva - Češka 0:3. Strijelac je Rezek u 45. minuti

Slovenija - Srbija 1:0. Vršić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao pogodak za Sloveniju i usrećio estonske navijače

Španjolska - Švedska 2:0. Svoj drugi pogodak na utakmici dao je Silva i gurnuo Škotsku na treće mjesto

Švedska - Nizozemska 3:2. Nevjerojatan preokret Šveđana u samo tri minute. Strijelac je sada Toivonen.

Rusija - Andora 6:0. Bijaletdinov nastavlja rusku dominaciju

Makedonija - Slovačka 1:1. Noveski je izjednačio u Skopju

Švedska - Nizozemska 2:2. Samo dvije minute nakon što je Kuyt dao nade Hrvatskoj i svim ostalim reprezentacijama koje se sa Švedskom bore za status 'najboljeg drugog', Larsson je s 11 metara izjednačio rezultat

Moldavija - San Marino 3:0. Strijelac je sada Suvorov u 60. minuti

Švedska - Nizozemska 1:2. Strijelac je Kuyt u 50. minuti

Švicarska - Crna Gora 1:0. Crnogorci gube, ali to je nebitno jer su već osigurali drugo mjesto. Pogodak za Švicarsku postigao je Derdiyok u 51. minuti

Moldavija - San Marino 2-0. Autogol je u 62. minuti postigao Bacciocchi

Italija - Sjeverna Irska 1:0. Pogodaj je postigao Cassano u 21. minuti

Rusija - Andora 5:0. Glušakov je strijelac u 59. minuti

Irska - Armenija 2:1. Mkhitaryan je u 62. minuti smanjio vodstvo Iraca

Litva - Češka 0:2. Strijelac je bio Rezek u 16. minuti

Irska - Armenija 2:0. Dunne je u 59. minuti povećao vodstvo Iraca i gurnuo ih prema drugom mjestu u skupini

21.00 Počela je i posljednja utakmica dana, a to je ona između Francuske i Bosne i Hercegovine

Makedonija - Slovačka 0:1. Pogodak je postigao Piroška u 54. minuti

Norveška - Cipar 2:1. Okkas je u 42. minuti smanjio vodstvo Norvežana

Španjolska - Škotska 1:0. Osim što su poveli protiv Litve, dobra stvar za Češku je što Španjolska vodi protiv Škotske. Strijelac je Silva u 6. minuti

Litva - Češka 0:1. Goste je u vodstvo doveo Kadlec u 2. minuti iz jedanaesterca.

Bugarska - Wales 0:1. Strijelac je Bale u 45. minuti

Malta - Izrael 0:2. Gershon je u posljednjoj minuti postigao drugi pogodak za Izrael.

Norveška - Cipar 2:0. Vodstvo Norvežana je povećao Carew u 34. minuti

Njemačka - Belgija 3:1. Strijelac za goste je Fellaini u 86. minuti

Gruzija - Grčka 1:2. Potpuni preokret u Tbilisiju režirao je Charisteas u 85. minuti

20.45 Počele su utakmice Litva – Češka, Italija – Sjeverna Irska, Slovenija – Srbija, Španjolska – Škotska

Norveška - Cipar 1:0. Pedersen je u 25. minuti doveo Norvežane u vodstvo

Švedska - Nizozemska 1:1. Huntelaar je izjednačio u 23. minuti

Gruzija - Grčka 1:1. Grci su izjednačili preko Fotakisa u 79. minuti

Rusija - Andora 4:0. Svoj drugi pogodak je postigao Džagoev

Švedska - Nizozemska 1:0. Jako bitan gol za Šveđane postigao je Källström u 14. minuti. S ovim rezultatom je Švedska 'najbolja druga' reprezentacija i ide direktno na Euro

Moldavija - San Marino 1:0. Strijelac Zmeu u 30. minuti

Irska - Armenija 1:0. Nakon što su dobili crveni karton, sada su Armenci sami sebi 'zabili' gol. Naime, Irci su do vodstva došli autogolom Aleksanyana

Danska - Portugal 1:0. Pogodak za domaćine dao je Krohn-Dehli u 13. minuti

Hrvatska - Latvija 2:0. Strijelac je Mandžukić u 72. minuti. Sada samo čekamo rezultat iz Gruzije

Albanija - Rumunjska 1:0. Pogodak je u 24. minuti postigao Salihi

Turska - Azerbajdžan 1:0. Burak Yılmaz je u 60. minuti postigao pogodak koji Tursku dovodi u dodatne kvalifikacije

Hrvatska - Latvija 1:0. Dudu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rusija - Andora 3:0. Sada je strijelac Pavljučenko, a minuta je 30.

Rusija - Andora 2:0. Ignašević je u 26. minuti povećao rusko vodstvo, a istovremeno je Berezovski dobio crveni karton u Dublinu. Armenija je ostala s igračem manje u ključnoj utakmici

20.15 Počele su utakmice Švedska – Nizozemska, Švicarska – Crna Gora, Danska – Portugal, Norveška – Cipar

20.05 Počela je utakmica Bugarska - Wales

Njemačka - Belgije 3:0. Joachim Low i njegovi momci su neumoljivi. Pogodak je sada postigao Gomez, a minuta je 48.

20.00 Počele su utakmice Mađarska – Finska, Moldavija – San Marino, Albanija – Rumunjska

Rusija - Andora 1:0. Džagoev je već u 5. minuti doveo Ruse u vodstvo, a na taj se način Rusija potpuno približila prvom mjestu u skupini

19.45 Počele su utakmice skupine B: Irska – Armenija, Rusija – Andora, Makedonija – Slovačka

Njemačka - Belgija 2:0. Strijelac je Schürrle u 33. minuti

Njemačka - Belgija 1:0. Mehmet Özil je u 30. minuti doveo Njemačku u vodstvo i na taj način trenutno gurnuo Tursku, zemlju svojih predaka na drugo mjesto u skupini A

Gruzija - Grčka 1:0. Gruzijci su poveli u Tbilisiju! Targamadzeje u 19. minuti izveo slobodni udarac s preko 30 metara iskosa, a cijela grčka obrana je 'zaspala'.

Malta - Izrael 0:1. Prvi pogodak na večerašnjim utakmicama djelo je Rafaelova koji je doveo Izrael u vodstvo kod Malte

19.00 Počele su utakmice Hrvatska – Latvija, Gruzija – Grčka, Malta – Izrael, Njemačka – Belgija, Turska – Azerbajdžan

Prvo poluvrijeme prve današnje utakmice završilo je bez golova. Kazahstan - Austrija 0:0

18.00 Počela je prva današnja utakmica. U Astani igraju Kazahstan i Austrija

Diljem Europe traže se putnici za Poljsku i Ukrajinu, a mogući raspleti su ovakvi:

Skupina A
Njemačka je već odavno osigurala prvo mjesto u skupini, ali će svejedno igrati dosta važnu utakmicu. Naime, Nijemci u Dusseldorfu dočekuju Belgiju koji su trenutno drugi, ali samo s bodom prednosti nad Turskom. Izabranici Guusa Hiddinka igraju s Azerbajdžanom, a ukoliko Turska i Belgija budu imali isto bodova, drugo mjesto osvaja Turska jer ima bolji međusobni omjer s Belgijancima.

Skupina B
Rusija je već sada osigurala jedno od prva dva mjesta (ima bolji omjer i s Irskom i s Armenijom), a dovoljno će biti da osvoje bod na domaćoj utakmici protiv Andore pa da budu prvi i izravno odu u Poljsku i Ukrajinu. S druge strane, prava drama će se odvijati u Dublinu gdje Irska čeka Armeniju s bodom prednosti. Armenci su u povijesnoj prilici po prvi put otići na veliko natjecanje i ovo je sigurno jedna od zanimljivijih utakmica dana.

Skupina C
Estonski nogometaši će u svojim domovima pratiti utakmicu između Slovenije i Srbije i svim srcem navijati za Slovence. Italija je, naime, prva u ovoj skupini, a Estonija trenutno drži poziciju s bodom više i utakmicom više od Srbije. Srbi moraju ići na pobjedu, bod im ne znači ništa jer su Estonci bolji od njih u međusobnom omjeru.

Skupina D
Stade de France ugošćuje vjerojatno najzanimljiviju utakmicu dana. Francuska i Bosna i Hercegovina su osigurali prve dvije pozicije, a u međusobnom okršaju odlučit će tko će s prvog mjesta direktno na Euro. Francuzi imaju bod više pa im je dosta i bod.

Skupina E
Nizozemska je sigurno prva, a Švedska druga u ovoj skupini (Šveđani imaju bolji međusobni omjer s Mađarskom koja ih može bodovno sustići). Međusobni omjer Šveđana i Nizozemaca u Solni ipak je važan jer se Šveđani bore za izravni plasman na Euro kao najbolja drugoplasirana momčad u europskim kvalifikacijama.

Skupina F
Grcima je dosta bod u gostima kod Gruzije, a naši reprezentativci se trebaju 'obračunati' s Latvijcima i čekati čudo iz Tbilisija. Ipak, puno je važnije da Bilićevi igrači probaju pobijediti sa što više pogodaka prednosti kako bi zadržali izglede da budu najbolja drugoplasirana momčad.

Skupina G
Engleska je prva, Crna Gora druga u ovoj skupini i ništa se ne može promijeniti večeras u tom pogledu.

Skupina H
Danska i Portugal će u Kopenhagenu odlučivati o prvom mjestu u skupini, a ukoliko ta utakmica neriješeno postoji velika mogućnost da obje reprezentacije prođu izravno na Euro jer bi Danska mogla biti 'najbolja druga'. Norveška bi teoretski mogla biti druga ukoliko Danska pobijedi Portugal, a Norveška pobijedi Cipar s nekih 8-9 pogodaka prednosti.

Skupina I
Ovdje je slična situacija kao i u skupini A. Španjolska je sigurno prva, a igra domaću utakmicu sa Škotima koji su bod ispred Češke. Ukoliko ove reprezentacije budu imale isto bodova, Česi su u prednosti jer su bolji od Škota u međusobnom omjeru.

Raspored i rezultati večerašnjih utakmica:

Skupina A
Kazahstan – Austrija 0:0
Njemačka – Belgija 3:1 (Özil 30', Schürrle 33', Gomez 48'/Fellaini 86')
Turska – Azerbajdžan 1:0 (Yılmaz 60')
Skupina B
Rusija – Andora 6:0 (Džagoev 5', 44', Ignašević 26', Pavljučenko 30', Glušakov 59', Bilyaletdinov 78')
Irska – Armenija 2:1 (Aleksanjan 43'-ag, Dunne 59'/Mkhitaryan 62')
Makedonija – Slovačka 1:1 (Noveski 79'/Piroška 54')
Skupina C
Slovenija – Srbija 1:0 (Vršič 45')
Italija – Sjeverna Irska 3:0 (Cassano 21', 53', McAuley 74'-ag)
Skupina D
Albanija – Rumunjska 1:1 (Salihi 24'/Luchin 77')
Francuska – BiH 1:1 (Nasri/Džeko 40')
Skupina E
Mađarska – Finska 0:0
Moldavija – San Marino 4:0 (Zmeu 30', Bacciocchi 62'-ag, Suvorov 66', Andronic 87')
Švedska – Nizozemska 3:2 (Källström 14', Larsson 53', Toivonen 53'/Huntelaar 23', Kuyt 50')