Oborili rekord!

Njemačka senzacionalnim golovima gurnula Tursku u kvalifikacije!

Odigrane su sve utakmice u skupini A kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj.

Njemačka je zadržala stopostotan učinak domaćom 3-1 pobjedom nad Belgijom i tako napravila uslugu Turskoj, koja je s minimalnih 1-0 na domaćem travnjaku svladala Azerbajdžan.

Uoči posljednjeg desetog kola u skupini Nijemci su osigurali plasman na Euro, ali to ih nije omelo da i u desetom nastupu upišu pobjedu. Momčad Joachima Löwa vodila je u Esprit Areni u Düsseldorfu već nakon poluvremena 2-0 golovima Mesuta Özila i Andrea Schürrlea, da bi Mario Gomez golom u trećoj minuti nastavka riješio svako pitanje oko pobjednika. Kod prvog gola Nijemaca Özilu je asistirao Sami Khedira, Schürrleu je dodao Gomez, da bi kod posljednjeg gola domaćina napadača Bayerna poslužio Özil.

Belgijanci su počasni gol zabili u 86. minuti kada je zabio Marouane Fellaini glavom na asistenciju Driesa Mertensa.

Nijemci su na taj način napravili uslugu Turcima koji su golom Buraka Yilmaza u 60. minuti dvoboja na Türk Telekom Areni u Istanbulu savladali Azerbajdžan i prestigli Belgijce na drugom mjestu skupine, mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Na kraju dodajmo da su u posljednjoj, rezultatski beznačajnoj utakmici 10. kola skupine Kazahstan i Austrija odigrali bez golova 0-0 u Astani.