Velikan se budi

VIDEO Ajax bez hrvatskih reprezentativaca upisao najveću pobjedu sezone: Jedan Hrvat ipak je zaigrao

Ajax je na domaćem terenu uvjerljivo slavio protiv Vitessea.

Momčad Ajaxa (Foto: Afp)

Bolji dani naziru se za diva iz Nizozemske. Ajax je na domaćem terenu slavio protiv posljednjeplasirane momčadi lige Vitessea s uvjerljivih 5:0.

U sastavu Kopljanika nije bilo hrvatskih reprezentativaca Josipa Šutala i Borne Sose, koji su dobili poštedu nakon kvalifikacijskih utakmica koje su igrali za Euro, ali priliku je zato dobio Jakov Medić.

Marko Livaja "Marko Livaja htio je ubiti Kevin-Princea Boatenga, on se zaključao u svlačionicu i nema van" divider

Hrvatskih stoper u igru je ušao u 75. minuti.

Golijadu Ajaxa u trećoj minuti započeo je Hato na asistenciju Bergwjina. U 12. minuti Hlynsson je udvostručio vodstvo te je Ajax s prednošću od 2:0 otišao na odmor.

U drugom poluvremenu strijelci za Kopljanike bili su još Akpom i Taylor, a nesretni branič Vitessea Oroz zabio je gol u vlastitu mrežu.

Francesco Camarda Za njega su morali tražiti posebnu dozvolu: Milanovo čudo od djeteta ispisalo je povijest divider

Ovom pobjedom Ajax se ponovno vratio u gornji dio poretka te navijestio neke bolje dane nakon katastrofalnog početka sezone u kojemu su u jednom trenutku zauzimali i poziciju koja vodi u drugu ligu.

Sve golove Ajaxa možete pogledati OVDJE.