To ne može svako

Nevjerojatne obrane u Ligi prvaka: De Gea za povijest, briljantna reakcija Alissona

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Sevilla i Manchester United su odigrali u Španjolskoj 0-0, dok je Šahtar u Harkovu pobijedio Romu 2:1.

Čudesna obrana De Gee (Screenshot Twitter)

Manchester United i njegov trener Jose Mourinho mogu biti itekako sretni tim ishodom jer ih je poraza spasio vratar David de Gea. Sevilla je bila puno bolja, uputila je 24 udarca na vrata Engleza i zaslužila pobjedu koju im je uskratio španjolski vratar.

De Gea je protiv Seville upisao osam obrana, najviše jednog vratara ManUtd-a od Edwina van der Sara protiv Barcelone u svibnju 2011 (također osam). U 45. minuti Mercado je škaricama prebacio do Nzonzia, a njegov udarac glavom vratar Uniteda vadi ispod grede, dok samo minutu kasnije s pet metara Muriel puca glavom, ali De Gea i to uspijeva obraniti.

Gotovo jednako raspoložen bio je i vratar Rome, ali on je primio dva pogotka i njegova momčad je poražena na gostovanju kod Šahtara. No slično De Gei, iako vrlo nisko postavljen u svom položaju, Alisson je briljantno obranio udarac igrača Šahtara.