Kakav šok

Momčad s Farskih otoka priredila senzaciju u Ligi prvaka: Pregazili prvaka iz susjedstva

Klaksvik je izveo ogromnu senzaciju za prolaz u 2. pretkolo Lige prvaka.

Ferencvaros (Foto: Afp)

Za veliku senzaciju u Ligi prvaka pobrinuo se Klaksvik, prvak Farskih otoka koji je usred Budimpešte s visokih 3:0 svladao Ferencvaroš.

U prvom susretu nije bilo golova, a u uzvratnom susretu klub s Farskih otoka je zabio tri pogotka, i to u prvom poluvremenu napravivši tako najveći klupski uspjeh u povijesti male otočne zemelje.

Dalje je prošla i ljubljanska Olimpija koja je s 2:1 slavila kod latvijske Valmiere i tako potvrdila pobjedu od 2:1 sa svog stadiona Stožice. Za Olimpiju je do 64. minute igrao Ivan Posavec.

Dinamo Dinamo saznao protivnika u Ligi prvaka: Čeka ih daleko gostovanje divider

Azerbajžanski Qarabaq je kod kuće s 4:0 slavio protiv Lincolna iz Gibraltara nakon 0:0 iz prve utakmice.

Za kraj dodajmo da je Dinamo saznao ime protivnika u 2. pretkolu Lige prvaka, igrat će protiv kazahstanske Astane koja je s ukupnih 3:2 izbacila Dinamo Tbilisi. Prva se utakmica igra 25. srpnja na Maksimiru s početkom u 20 sati.