Zabio sjajan pogodak

Hajduk ovoljetno pojačanje usporedio s Drogbom, komentari navijača su urnebesni

Hajduk je svladao Lokomotivu s 2:1 u prvom prvenstvenom susretu pred domaćim navijačima

Uoči europskog ogleda s Villarrealom, nogometaši Hajduka svladali su Lokomotivu s 2:1 u susretu 6. kola SuperSport HNL-a pred nešto više od dvadesetak tisuća gledatelja na Poljudu.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 2:0 na semaforu, a splitsku je momčad u vodstvo doveo ni manje, ni više nego branič Chidozie Awaziem, i to na senzacionalan način.

U 33. minuti dvoboja Awaziem je stigao do svog prvijenca u dresu Hajduka. Sjajno se oslobodio trojice igrača i poslao loptu iza leđa nemoćnog Čavline. Tim je potezom zaradio ovacije poljudske publike, ali i pohvale gostujućeg trenera Silvija Čabraje nakon utakmice:

gol expired Trener Lokomotive: ''Awaziem je poput Messija prebacio mog igrača'' divider

"Kada dobijete gol iz balon lopte u 16 metara, a mog igrača prebaci kao Messi, to je individualna greška koju ne možeš spriječiti", kazao je trener Lokomotive.

Nakon dvoboja oglasio se i Hajduk na svom Instagram profilu, objavili su fotografiju Awaziema i postavili zanimljivo pitanje svojim navijačima:

"Didier Drogba ili Chidozie Awaziem", a na to su uslijedili sjajni komentari.

"Gdje će Drogba zabiti gol Lokosima", napisao je jedan navijač, a drugi dodao zanimljivu rimu:

"Polučovjek, poluzvijer, ime mu je Awaziem", a treći navijač je dodao da Hajduk ima novog Baku Sliškovića.

Uzvratni susret play-offa Konferencijske lige između Hajduka i Villarreala na rasporedu je u četvrtak, 25. kolovoza od 21 sat na Poljudu.