hezonja i dalje u lovu

Kristalizira se NBA doigravanje: Poznati prvi parovi Istoka, otpala još dva kluba sa Zapada

Dvije momčadi sa Zapada oprostile su se od šansi za doigravanje, dok su na Istoku poznata dva para prvog kola playoffa.

Pobjedom Portlanda nad Philadelphijom 124:121 momčadi New Orleansa i Sacramenta izgubile su i teoretske izglede za mogući plasman u NBA doigravanje, nakon što su Pelicansi poraženi sa 122:113 od San Antonija, a Kingsi sa 129:112 od Houstona.

Mario Hezonja u pobjedu Trail Blazersa nad Philadelphijom za 25 i pol minuta igre ugradio je 12 koševa (šut 5/10, za tricu 2/5), sedam skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte, a briljirao je vođa Portlanda Damian Lillard, koji je ubacio 51 koš.

Los Angeles Clippersi doživjeli su poraz, a svladao ih je Brooklyn sa 129:120. Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac za poražene je postigao osam koševa (šut 4/8) uz 15 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu, a igrao je 24 i pol minute.

gol expired Najbolji topnik Europe zaplesao sa svojom zanosnom suprugom na jahti: Pokrenuli novi plesni trend? divider

U Zapadnoj konferenciji za posljednje mjesto u doigravanju ostale su četiri momčadi: Memphis (33-38), Portland (33-39), San Antonio (31-38), Phoenix (31-39). Osma i deveta momčad igrat će dodatne utakmice za ulazak u doigravanje. Osmoplasiranoj momčadi trebat će jedna pobjeda kako bi zadržala tu poziciju, a devetoplasirani bi trebao ostvariti dvije pobjede za ulazak u doigravanje.

Memphis, Portland i San Antonio imaju još po dvije utakmice u osnovnom dijelu sezone, a Phoenixu, jedinoj neporaženoj momčadi u nastavku sezone, ostale su tri utakmice nade u veliki preokret.

Na Istoku su poznata prva dva para doigravanja nakon što je Orlando upisao poraz, a Brooklyn pobjedu. Magic će tako u doigravanje s osme pozicije i suparnik u prvom kolu bit će mu Milwaukee Bucks, dok će Netsi sa sedme i suparnik će im biti branitelj naslova Toronto.

gol expired Prve Pirlove riječi kao novog trenera Juventusa izazvale salve smijeha: Nije ni krenuo i već je kiksao divider

Boston Celticsi pobjedom su osigurali treće mjesto na Istoku, ali će vjerojatno do posljednjeg kola čekati suparnika, odnosno šestu momčad. Trenutačno je na toj poziciji Philadelphia i čini se da bi mogla tamo i ostati nakon svih problema i ozljeda (Ben Simmons operacija i ozljeda Joela Embiida).

NBA rezultati, 9.8.

LA Clippers - Brooklyn 120-129
(Ivica Zubac 24:33 min, 8 k, šut 4/8, 15 s, 2 a, 1 bl)

Portland - Philadelphia 124-121
(Mario Hezonja 25:26 min, 12 k, šut 5/10, 7 s, 2 a, 2 ol)

Sacramento - Houston 112-129

Boston - Orlando 122-119 (produžetak)

New Orleans - San Antonio 113-122

Toronto - Memphis 108-99

gol expired Hrvatski prvoligaš u jednom danu doveo šestoricu igrača, napustila ih legenda HNL-a divider

Oklahoma City - Washington 121-103