Mazalinova 22 poena

Cibona upisala šesti poraz u sezoni, Cedevita Olimpija slavila u Draženovom domu

Košarkaši Cedevita Olimpije bili su bolji 90:78 protiv Cibone u Draženovom domu.

Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su u Zagrebu Cibonu 90:78 (23:25, 27:18, 21:22, 19:13), u susretu 9. kola regionalne ABA lige.

Nakon dobre prve četvrtine i vodstva Cibone 25:23, u drugoj su gosti poveli i do odmora napravili razliku od sedam poena (50:43).

Slavlje Nizozemaca Imamo prvog četvrtfinalista! Nizozemci slavili protiv Amerikanaca, presudilo iskustvo divider

Cibona se nije predavala te je tijekom treće dionice došla na mali zaostatak od 60:62, ali je potom Cedevita Olimpija otišla u novi bijeg. Serijom 8:0 početkom posljednje četvrtine gosti su pobjegli na +14 čime su riješili pitanje pobjednika.

Golmanija - parovi osmine finala Tko je dosad najbolje prognozirao rasplete na Svjetskom prvenstvu? divider

Kod Cibone su najbolji bili Lovro Mazalin s 22 poena i pet skokova te Sven Smajlagić koji je ubacio 19 koševa uz četiri skoka. U pobjedničkoj momčadi prednjačili su Amar Alibegović s 20 poena, četiri skoka i tri asistencije te Joshua Adams koji je dao 19 koševa uz pet dodavanja.

gol expired VIDEO Pogledajte američki gol koji se protivi zakonima fizike, najčudniji na prvenstvu dosad! divider

Na ljestvici vodi FMP s omjerom 7-2. Partizan je na 7-1, Crvena Zvezda na 6-1, a u gornjem domu ljestvice je odlični Zadar koji je dosad ostvario pet pobjeda i četiri poraza. Cedevita Olimpija ima omjer 6-2, dok je Cibona na tri pobjede i šest poraza.

U petak je odigrana prva utakmica ovog 9. kola, a Zadar je na svom parketu sa 103-97 pobijedio FMP.