Hrvatska reprezentacija
nahvalio matanovića i perišića

Izbornik Dalić nezadovoljan izvedbom: ''Imali smo blokadu prvo poluvrijeme, opet ulazimo u stihiju pred kraj''

Nakon susreta Hrvatske i Škotske pred kamere Nove TV stao je izbornik Dalić.

Zlatko Dalić (Foto: Ranko Suvar/Cropix)

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u skupini 1 elitne Lige nacija, u trećem kolu je na maksimirskom stadionu pobijedila Škotsku 2:1 (1:1).

Škotska je povela u 32. minuti golom Ryana Christiea, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Igor Matanović, što je bio njegov premijerni pogodak u dresu hrvatske reprezentacije. Potpuni preokret se dogodio u 70. minuti kada je Andrej Kramarić zabio za 2:1.

Nakon susreta pred kamere Nove TV stao je izbornik Dalić.

''Nismo bili dobri, nisam presretan. Puno smo griješili, bilo je puno loših stvari. Bili smo zakočeni prvo poluvrijeme, puno smo štekali. Imali smo puno nepotrebnih grešaka. Na kraju smo okrenuli utakmicu i opet na kraju grčevita borba. Moramo bit kvalitetniji i čuvati loptu, moramo bit bolji kao ekipa.''

Matnaović je postigao svoj prvijenac.

''Sreća pa smo dali taj gol brzo, Matanović se našao na pravom mjestu. Ono što nije u protekle dvije utakmice, sigurno mu puno znači taj pogodak''

Perišić i njegova dobra izvedba?

''Mi smo tu cijelu pripremu radili. Znamo da je Robertson opasan, završava puno akcija preko lijeve strane. Puno puta smo ga blokirali, uspio je napraviti nekoliko opasnih prodora. Sigurno da Ivanu nedostaje nekoliko utakmica. Njemu je svejedno, lijevo ili desno.''

Pašalić i njegova uloga?

''Mario je sjajan igrač i sjajan čovjek. Radi vrhunski posao. Najviše smo ga zamijenili zbog kartona. Htjeli smo malo brži protok lopte, ne samo zbog Marija, već smo bili jako spori u prvom dijelu. Bilo je puno stvari koje nisu bile dobre, imao sam dojam kao da smo sami sebe blokirali. Rekao sam im to u svlačionici da se opuste. Teška utakmica, puno smo se mučili, tri boda su tu.''

Opet smo se povukli na kraju

Povlačenje zadnjih 10 minuta?

''Nepotrebno, najjača je obrana kad napadaš visoko. Opet smo se prepustili stihiji, to me brine. Očito smo loše stajali u tom segmentu igre. To se dogodi, na sreću je bio ofsajd. Moramo bit dominantni do kraja i visoko napadati, nismo to radili. Panika je bila zadnjih nekoliko napada, što nije dobro.

Poljska nam slijedi, kako dalje?

''Moramo bit bolji. Pobijedili smo, ali hrvatska mora bolje. Veselili su me treninzi, izgledali smo bolje nego danas. To je mali problem, ali idemo dalje. Imamo dva dana i pripreme za Poljsku. Vidjet ćemo hoće li biti promjena, ali bit će ih sigurno'', zaključio je izbornik.

Sažetak utakmice Hrvatska - Škotska

Hoće li Hrvatska pobijediti i u Poljskoj?

Ukupno glasova:

Slavlje Hrvatske Napad dobar, konfuzija u obrani: Matanović probio led, Perišić se vraća, loš dan Gvardiola divider

Luka Modrić VIDEO Mala škola Luke Modrića: Maestro gurnuo kroz noge, malo ga je dijelilo od spektakularnog pogotka divider

Luka Modrić Luka Modrić došao na drugo mjesto povijesne ljestvice, ''srušio'' Ramosa, a ostao još Ronaldo divider

Prati nas na Instagramu!
🗣: "Moramo biti bolji. Pobijedili smo, ali Hrvatska mora bolje." 🇭🇷💪

📸: Ranko Suvar/CROPIX
Modrić je do sada dijelio drugo mjesto sa svojim bivšim suigračem iz Real Madrida, Španjolcem Sergiom Ramosom s po 180 nastupa. Međutim, večerašnjim 181. nastupom u hrvatskom dresu, probio se na drugo mjesto vječne ljestvice europskih igrača. Na vrhu ostaje Cristiano Ronaldo s 214 nastupa u dresu Portugala.