Horvat najbolji

Hrvatska preskočila Klokane: Velikih +23, zabili svi osim Laca i Muse!

Hrvatska rukometna reprezentacija startala je s uvjerljivom pobjedom na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj...

Kauboji su u prvoj utakmici s čak 23 razlike svladali Australiju. Bilo je 36:13, a izbornik Slavko Goluža je hrvatskoj javnosti, ali i rukometnoj Europi prezentirao mladost prepunu potencijala.

Bila je ovo treća najuvjerljivija pobjeda hrvatskih rukometaša u povijesti svjetskih prvenstava, a druga najveća je ostvarena isto tako protiv Australije. Prije dvije godine na SP-u Švedskoj je Hrvatska pobijedila ovog suparnika sa 27 razlike - 42:15.

Može se govoriti da je Hrvatska ozbiljno odigrala tek prvo poluvrijeme, kada je dopustila samo četiri primljena pogotka. U nastavku je uslijedilo opuštanje i nonšalantnija igra, što je bilo i normalno s obzirom na kvalitetu (nekvalitetu) suparnika, pa su Australci u drugih 30 minuta zabili 'čak' devet pogodaka.

Bitno je isto tako da se nitko od hrvatskih igrača nije ozlijedio, a ovaj je lagani ogled najbolje iskoristio Zlatko Horvat koji je sa osam pogodaka bio prvi strijelac i ujedno najbolji igrač utakmice. Sedam je dodao Ivan Čupić, a po četiri Marko Kopljar i Drago Vuković. Tri su pogotka postigli Bičanić i Duvnjak. Veliki dio igrača je izbornik Slavko Goluža rotirao, kao što je i neke prilično odmarao.

Kod Australije je najbolji bio Tommy Fletcher koji je postigao pet pogodaka.

U drugom kolu će Hrvatska igrati protiv Alžira. Utakmica se igra u ponedjeljak, u 16.45. (TS)

14.1. Australija Mađarska

Tijek utakmice: Hrvatska - Australija 36:13 (17:4)

60' Čupić je zabio za 36:13 i to je konačni rezultat. Hrvatska je s 23 razlike pobijedila Australiju u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu.

54' Imamo 33:11, a Ivić je u kratkom periodu upisao četiri obrane.

50' Ivić je upisao lijepu obranu. Hrvatska vodi 30:11.

47' Peti gol Ivana Čupića za 27:11 Hrvatske.

40' Vodimo 23:7, na vrata će ući mladi Filip Ivić.

35' Australci su zabili i sedmi pogodak, a Zlatko Horvat sa sedmera pogađa za 20:7.

32' Hrvatska vodi 19:6, Australci su nam uspjeli zabiti dva gola u dvije minute.

31' Počeo je nastavak susreta.

30' Gotovo je prvo poluvrijeme, Kauboji nakon pola sata imaju prednost 17:4.

28' Lacković i Vori još se nisu ni skinuli, a trenutno su u igri mladići Mandalinić i Stepančić. Hrvatska ima 16:3.

23' Hrvatska ima +10. Vodimo 13:3.

17' Hrvatska se odvojila, sada je 9:2.

11' Treći pogodak Čupića za 5:2 Hrvatske. Kod nas su još zabili Vuković i Duvnjak.

8' Novi gol Australaca koji sada smanjuju na 3:2.

5' Zabili su i Australci, smanjivši zaostatak na 2:1. Hrvatska je zasad promašila dva zicera.

2' Prvi gol za Hrvatsku na ovom SP-u zabio je Ivan Čupić iz sedmerca. Poveli smo 1:0.

1' Goluža je od prve minute krenuo s dva rezervna igrača, Musom i Bičanićem.