'Elf' slavio u Parizu

Messi i Ibra 'sterilni', Ronaldinho promašio penal na Wembleyju!

Četiri velika derbija bila su na programu tijekom ove srijede u obilju prijateljskih nogometnih utakmica. Najuvjerljiviji od svih u tim mega-ogledima su bili argentinski nogometaši...

Argentina je pobijedila s 3-2 u Solni Švedsku, a zanimljivo da niti jedan od pet pogodaka nisu postigli niti Zlatan Ibrahimović, niti Lionel Messi. Švedski as je igrao tijekom prvih 45 minuta, a Messi je odigrao cijelu utakmicu.

Glavnina je pogodaka postignuta u prvom dijelu, točnije, u prvih 25 minuta. Seriju je otvorio domaći obrambeni igrač Lustig koji sam ugurao loptu u svoju mrežu, ali se domaćin vratio u 18. minuti pogotkom Olssona. No, Argentina je imala još jači odgovor i to u vidu dva pogotka.

Sweden vs Argentina 2:3 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Prvo je Sergio Agüero doveo Argentinu u vodstvo 2-1, a onda je Ibrahimović izgubio loptu u 23. minuti na sredini travnjaka, argentinski nogometaši su krenuli s napadom, a nakon što je lopta doslovno bombardirala glavu domaćeg vratara Isakssona, na odbijenu je loptu najbolje reagirao Higuain.

U drugom dijelu je Isaksson još jednom bio u središtu pozornosti. Škaricama je izbacio loptu sa svoje vratarske linije i to nakon što ga je lobovao Messi. Na samom kraju je Elm postavio konačnih 3-2.

Engleska je na Wembleyju dočekala Brazil i pobijedila 2-1 u utakmici s pregršt šansi na obje strane. No, napadači i ostali su se propisno ispromašivali, a sve je počelo promašenim jedanaestercom Ronaldinha u 19. minuti. Točnije, Joe Hart je dobro reagirao na slab šut nekada velike svjetske nogometne zvijezde.

England 2-1 Brazil footyroom.com by footyroom

Lijepe su pogotke, oba s vrha šesnaesterca, za Engleze zabili Wayne Rooney u 26. i Frank Lampard u 60. minuti, dok je na drugoj strani u 48. minuti poentirao Fred. Inače, samo nekoliko trenutaka nakon tada izjednačujućeg pogotka, Fred je pogodio i englesku vratnicu. Ispromašivao se i Neymar, koji je u prvom dijelu promašio s - metra udaljenosti.

Holland 1-1 Italy (Friendly) All Goals by goalsarena2012

Italija je golom Verrattija u prvoj minuti nadoknade došla do remija u Amsterdamu protiv Nizozemske (1-1). Inače, domaćin je bio bolji, te je nakon lijepog pogotka Lensa u 33. minuti (prebacio loptom čuvara i svladao nemoćnog Buffona) mogao nekoliko puta doći i do izraženijeg vodstva. No, još je jednu sjajnu utakmicu u svojoj karijeri odradio talijanski vratar Gigi Buffon

Preokreti i pobjede Njemačke i Rumunjske

Premda su za ovu priliku imali mnogo izostanaka u momčadi zbog ozlijeđenih igrača, njemački su nogometaši uspjeli u Parizu slaviti. Pobijedili su Francusku 2-1 u prijateljskom ogledu.

germany 2-1 by Futbol2101

Domaća je momčad vodila na poluvremenu, pogotokom Valbuene u 44. minuti, no u nastavku je uslijedio preokret. Odmah na startu drugog dijela Thomas Müller je potvrdio odličnu formu ove sezone iz Bayerna, te je izjednačio u 51. minuti, a Realov veznjak Khedira je na asistenciju svog suigrača Özila postigao pobjedonosni pogodak u 74. minuti.

Još su veći preokret izrežirali nogometaši Rumunjske koji su u Malagi igrali protiv Australije (3-2). Samo deset minuta prije kraja Australija je vodila 2-1, ali su tada uslijedili pogoci Stancua u 80. i Torjea u 84. minuti, pa je favorizirana Rumunjska ipak upisala pobjedu.

Prijateljske utakmice:

Francuska - Njemačka 1-2 (Valbuena 44 / Müller 51, Khedira 74)

Irska - Poljska 2-0 (Clark 35, Hoolahan 76)

Rumunjska - Australija 3-2 (Tanase 35, Stancu 80, Torje 84 / Wilkshire 45-11m, Cornthwaite 54)

Engleska - Brazil 2-1 (Rooney 26, Lampard 60 / Fred 48)

Švedska - Argentina 2-3 (Olsson 18, Elm 90+5 / Lustig 3-ag, Agüero 19, Higuain 23)

Nizozemska - Italija 1-1 (Lens 33 / Verratti 90+1)

Grčka - Švicarska 0-0

Island - Rusija 0-2 (Širokov 43, Šatov 66)

Španjolska - Urugvaj 3-1 (Fabregas 16, Pedro 51, 75 / Rodriguez 32)

Turska - Češka 0-2 (Krejci 4, Lafata 28)

Makedonija - Danska 3-0 (Pandev 8, Ibraimi 17, Noveski 24)

Izrael - Finska 2-1 (Ben Basat 2, Rafaelov 90+3 / Forsell 87)

Albanija - Gruzija 1-2 (Bogdani 25 / Vatsadze 41, 82)

Slovenija - Bosna i Hercegovina 0-3 (Ibišević 33, Pjanić 41, Svraka 80)

Norveška - Ukrajina 0-2 (Morozjuk 17, Jarmoljenko 42)