Česi slavili u Turskoj

Urugvaj namučio Španjolsku, Makedonija pomela Dansku

Nogometaši Španjolske, aktualni svjetski i europski prvaci, svladali su Urugvaj s 3-1 u prijateljskom ogledu koji je odigran u Dohi. Pobijedila je Španjolska unatoč neigranju Xavija, Casillasa, Xabija Alonsa...

Inače, na poluvremenu utakmice je organizator ovog ogleda čestitao Carlesu Puyolu na obljetnici, budući da je stoper Barcelone odigrao jubilarnu stotu utakmicu u dresu španjolske reprezentacije, a na poklon je dobio skulpturu.

Povela je Španjolska u 16. minuti, makar pogodak ide na dušu Muslere, urugvajskog vratara. Ne odveć opasan udarac Fabregasa s više od dvadeset metara Muslera nije uspio ukrotiti, već mu se lopta od ruku odbila u mrežu.

Spain vs Uruguay 3:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Cijelu utakmicu je Urugvaj bio ravnopravan suparnik, a pogotovo u razdoblju od tog primljenog pogotka, pa do kraja prvog dijela. Tada je Urugvaj i izjednačio pogotkom Rodrigueza (32. minuta), a imao je još nekoliko prilika za vodstvo. U nastavku je, pak, južnoameričku reprezentaciju pokopao Pedro s dva gola.

Nevjerojatnih prvih 45 minuta je odigrala Makedonija, suparnik Hrvatske u skupini A kvalifikacija za SP 2014. godine, protiv Danske u Skopju (3-0). U prvih 25 minuta su Makedonci zabili sva tri pogotka renomiranijem suparniku, a učinili su to Pandev, Ibraimi i Noveski. Do kraja ogleda su mreže mirovale. Nije se dobro provela niti Turska u Manisi, na domaćem travnjaku. Slomila ih je Češka s 2-0, a oba su pogotka postignuta u prvom poluvremenu (Krejci u 4. minuti i Lafata u 28.).

Recimo još da je Izrael u sudačkoj nadoknadi došao do domaće pobjede protiv Finske 2-1, dok je Gruzija istim rezultatom slavila u Tirani protiv Albanije.