Pogledajte golove

Rijeka i Gorica otvorile su novu sezonu 1. HNL susretom na Rujevici.

Na startu nove sezone HT Prve lige Rijeka je pobijedila Goricu s 2:0 u susretu igranom na stadionu Rujevica pred 1.600 gledatelja.

Golove za Rijeku zabili su Robert Murić (19-11 m) i Ivan Lepinjica (54).

Rijeka i Gorica su međusobnim susretom na Rujevici zaključili prošlu sezonu, ali i otvorili novu. Oba puta je slavila Rijeka. U zadnjem kolu prošle sezone, u izravnom okršaju za Europu, bilo je 2:1, a ovoga puta 2:0.

gol expired Pogledajte golove Rijeke: Murić zabio s bijele točke, Lepinjica povećao prednost glavom divider

Domaćin je poveo u 19. minuti Murićevim golom iz kaznenog udarca. Murić je gurnuo za Mudražiju koji je uspio okrenuti braniča Gorice, no Moro ga je srušio, a sudac Vučković pokazao na bijelu točku. Murić je bio siguran bijele točke.

Pogodak Murića s bijele točke:

U 22. minuti gosti su bili korak do izjednačenja, Kristijan Lovrić je pucao iz slobodnjaka, no Labrović je sjajno reagirao. Deset minuta kasnije Gorica ponovo prijeti, no Keita u izglednoj situaciji nije uspio pronaći Dieyea na drugoj vratnici.

Gorica sjajno otvorila drugo poluvrijeme

Na otvaranju drugog dijela Gorica je nanizala tri prilike. U 49. minuti pucao je Lovrić, ali pored gola.

Dvije minute kasnije vidjeli smo novu priliku gostiju. Keita je probio po krilu, poslao povratnu loptu do Mitrovića, ali je njegov udarac Labrović obranio.

Gorica nije popuštala i u 52. minuti je Šroler snažno potegnuo sa 18 metara, ali je Labrović sjajno reagirao.

Kada se činilo kako bi gosti mogli izjednačiti, Rijeka je u 54. minuti zabila za 2:0. Murić je izveo korner, a Lepinjica glavom zabio za 2:0

Pogodak Lepinjice za povećanje prednosti:

Lovrić je u 71. minuti mogao smanjiti, no domaći vratar je upisao još jednu obranu.

U prvom nedjeljnom susretu Lokomotiva i Hajduk odigrali su 2:2 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Bila je to odlična utakmica u kojoj su poveli gosti, Lokomotiva je potom okrenula rezultat, da bi Hajduk izjednačio na konačnih 2:2.

U petak je Osijek pobijedio Šibenik sa 3:0, dok je Slaven Belupo šokirao Dinamo pobijedivši na Maksimiru sa 2:0.

U nedjelju prvo kolo zatvaraju Istra 1961 i novi prvoligaš Hrvatski dragovoljac.