Trice Cityja i Spursa

Furiozni United: Chicarito i Van Persie sprašili četiri komada Wiganu!

Već tradicionalno, Englezi su bili u akciji i na Novu godinu.

Prvi su na teren, u ranom poslijepodnevnom terminu izašli West Bromwich Albion i Fulham, a gosti su bez Mladena Petrića u sastavu slavili 2:1, čime su prekinuli niz od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede (tri poraza i remi). Poveo je Fulham golom Berbatova u 39. minuti, izjednačio je u 49. Lukaku, a pobjedu Fulhamu devet minuta kasnije donio Kacaniklic.

Aktualni prvak City slavio je pred svojim navijačima protiv momčadi Tonyja Pulisa - Stoke Cityja, s 3:0! Bio je to susret dviju ponajboljih obrana lige, a čvršćom se pokazala ona aktualnog prvaka. Osim obrane, napad Cityja bio je daleko bolji i opasniji od Stokeovog, pa je momčad menadžera Roberta Mancinija lakoćom upisala tri boda.

Stoke se dobro držao sve do same završnice prvog poluvremena, kada je vrata Asmira Begovića otključao argentinski branič Pablo Zabaleta. Lopta mu se sretno nakon niskog ubacivanja na peterac s desne strane Cityjeva napada odbila na nogu, te mu nije bilo teško pogoditi nebranjeni dio mreže za vodstvo "građana".

U 11. minuti nastavka utakmice Edin Džeko povisuje na 2:0, nakon što je iz neposredne blizine pospremio Begovićev otpadak, poslije lukavog udarca Sergija Agüera kroz noge gostujućeg braniča. Džeko je odmah po postizanju pogotka skinuo dres, a na majici je pisalo Happy New Year (Sretna Nova godina). Naravno zaradio je žuti karton za svoj potez.

Konačnih 3:0 postavio je drugi Argentinac Aguero, koji je u 74. minuti mirno realizirao jedanaesterac, koji je prethodno izborio David Silva. Ovom je pobjedom City prekinuo najduži klupski niz Stokea od 10 utakmica u Premierligi bez poraza.

United je na gostovanju kod Wigana slavio s još uvjerljivijih 4:0, zahvaljujući pogocima Javiera Hernandeza i Robina van Persieja. Prvospomenuti je u 35. minuti prvog dijela načeo gol domaćina, a do kraja poluvremena Van Persie je povisio na 2:0 dvije minute prije isteka 45.

Nakon manje od 20 minuta igre u nastavku ponovno je najprije Hernandez zabio svoj drugi gol na susretu, da bi, vjerovali ili ne, ponovno dvije minute prije isteka 45. drugog dijela Van Persie postigao svoj drugi gol na utakmici. Bili su to 15. i 16. pogoci Nizozemca ove sezone u Premierligi s kojima je sada još uvjerljivije najbolji strijelac lige.

Od ostalih rezultata izdvojimo treću uzastopnu pobjedu Tottenhama, te prekid crne serije Aston Ville. Spursi su s 3:1 na White Hart Laneu slavili protiv Readinga, iako su nakon manje od četiri minute igre zaostajali 0:1. Preokret u nastavku susreta kreirali su Dawson, Adebayor i Dempsey.

Aston Villa je u posljednja tri kola upisala isto toliko poraza uz katastrofalnu gol-razliku 0:15, no danas je i toj seriji došao kraj. Bila je momčad menadžera Lamberta nadomak osvajanju sva tri boda kod najugodnijeg iznenađenja ove sezone (Swanseaja), ali je Danny Graham u četvrtoj minuti sudačkog dodatka postavio konačnih 2:2. Poveo je velški sastav u 9. minuti preko Routledgea, Weimann i Benteke su pogocima preokrenuli rezultat u korist gostiju, da bi spomenuti Graham postavio konačnih 2:2 u zadnjim sekundama.

Premierliga, 21. kolo:

West Bromwich - Fulham 1:2 (Lukaku 49 / Berbatov 39, Kačaniklić 58)

Manchester City - Stoke City 3:0 (Zabaleta 43, Džeko 56, Agüero 74-11m)

Tottenham - Reading 3:1 (Dowson 10, Adebayor 51,Dempsey 79 / Pogrebnjak 4)

Wigan - Manchester United 0:4 (Hernandez 35, 63, Van Persie 43, 88)

West Ham - Norwich 2:1 (Noble 3, O'Brien 26 / Martin 90)

Swansea - Aston Villa 2:2 (Routledge 9, Graham 90+4 / Weimann 44, Benteke 84-11m)