Briljantni Van Persie

ManUtd se opet vratio iz 'mrtvih': RVP u sudačkoj nadoknadi spriječio senzaciju

Briljantni Robin van Persie još je jednom ove sezone bio srećonoša Manchester Uniteda. U 91. minuti je zabio za 2-2 na gostovanju kod West Hama i osigurao 'crvenim vragovima' popravni ispit u 3. kolu FA Cupa...

Bila je momčad Alexa Fergusona pred ispadanjem već na prvoj ovosezonskoj prepreci, ali zahvaljujući Nizozemcu koji je tijekom ljeta stigao iz Arsenala, izborila je ponovljenu utakmicu pred svojim navijačima na Old Traffordu.

A sasvim je malo nedostajalo da naslov junaka večeri ponese West Hamov dvojac Joe Cole - James Collins. Prvi se tijekom petka vratio u matični klub iz Liverpoola, a već u subotu je pokazao koliko je to bio isplativ potez "čekićara".

Cole je najprije u 27. minuti nabacio Collinsu koji je glavom matirao Davida de Geu, a onda su ova dvojica igrača praktički reprizirala akciju u 59. minuti. Ponovno je Cole centrirao, a velški branič zabio glavom s desetak metara. Bili su mu to prvi golovi ove sezone. Prije toga je u 23. minuti Tom Cleverley doveo United u vodstvo nakon dodavanja Javiera Hernandeza.

szólj hozzá: West Ham vs Manchester United 2:2 GOALS HIGHL

Ferguson je u 68. minuti uveo u igru Van Persieja, a deset minuta kasnije i Ryana Giggsa. I upravo su njih dvojica spriječila senzaciju. Giggs je sa svoje polovice terena poslao sjajnu loptu Van Persieju koji ju je odlično "štopao" i mirno zabio svoj 20. pogodak u dresu Uniteda. (TS)

FA Cup, 3. kolo, važniji rezultati:

West Ham - Manchester United 2-2 (Collins 27, 59 / Cleverley 23, Van Persie 90+1)

Brighton - Newcastle 2-0 (Orlandi 33, Hoskins 87)

Aston Villa - Ipswich 2-1 (Bent 46, Weimann 83 / Chopra 31)

Bolton - Sunderland 2-2 (Lee 12, Sordell 48 / Wickham 62, Gardner 75)

Crawley - Reading 1-3 (Adams 1 / Fondre 13, 49, Hunt 44)

Crystal Palace - Stoke 0-0

Fulham - Blackpool 1-1 (Karagounis 80 / Sylvestre 60)

Manchester City - Watford 3-0 (Tevez 25, Barry 44, Lopes 90)

Queens Park Rangers - West Bromwich 1-1 (Dyer 90 / Long 79)

Peterborough - Norwich 0-3 (Bennett 30, Jackson 41, Snodgrass70)

Southampton - Chelsea 1-5 (Rodriguez 22 / Ba 35, 61, Moses 45, Ivanović 52, Lampard 83-11m)

Tottenham - Coventry 3-0 (Dempsey 14, 37, Bale 33)

Wigan - Bournemouth 1-1 (Gomez 70-11m / O'Kane 41)