Lakić je gol mašina: Hat-trick za prolaz dalje

Hrvatski nogometaš Kaiserlsauterna Srđan Lakić postigao je svoj prvi hat-trick u Njemačkoj donijevši svojoj momčadi osminu finala Njemačkog kupa...

U srazu drugog kola DFB-Pokala Kaiserslautern je na svom travnjaku nadigrao drugoligaša Arminiju iz Bielefelda 3-0. Hrvatski je centarfor najprije dvaput krasno zabio glavom na ubacivanja Christiana Tifferta iz prekida: u 11. minuti iz slobodnog udarca, a u 42. iz kornera. Na koncu, u 48. je minuti bivši mladi hrvatski reprezentativac manirom rasnog strijelca reagirao na dugu loptu Schulza. Primirio ju je prsima te potom finim dodirom prebacio istrčalog vratara drugoligaša Eilhoffa.

Lakiću je to bio četvrti pogodak ove sezone u drugome kup-dvoboju, odnosno deveti ukupno za Kaiserlsautern u službenim utakmicama.

'Bila je to savršena večer za mene. No, nije ovo samo moj uspjeh, već je uspjeh cijele momčadi. Mislim da smo pobjedu apsolutno zaslužili', rekao je nakon utakmice junak domaće pobjede u kratkoj televizijskoj izjavi.

Kaiserslauternu je pak ovo bila prva pobjeda u sezoni nakon posta od sedam utakmica, od čega šest poraza. U sezonu su novi prvoligaši startali s pobjedom u prvom kolu DFB-Pokala te još dvjema uvodnim pobjedama u Bundesligi.

Protiv Energieja je svih 90 minuta za pobjednike također odigrao hrvatski reprezentativac Ivo Iličević, dok je posljednjih desetak minuta u svom drugom ovosezonskom nastupu za Kaiserslautern dobio Stiven Rivić.

U najkvalitetnijem dvoboju drugog kola Bayern je na Allianz Areni pobijedio Werder u reprizi lanjskoga berlinskog finala 2-1. Dva je gola gostima zabio Bastian Schweinsteiger, pri čemu drugi fantastičnim udarcem s 31 metra udaljenosti.

Dogodilo se to u jeku najjačih napada gostiju, koji su igrali bolje i stvarali fantastične prilike. U 60. minuti sudac Michael Weiner poništio je regularan gol gostujućem stoper Prödlu prestrogo dosudivši njegov prekršaj u napadu nad Badstuberom. Potom je sjajnu priliku za goste imao strijelac vodećeg gola na utakmici Claudio Pizarro, da bi onda uslijedile tri prigode mladoga austrijskog centarfora gostiju Zlatka Arnautovića. U 65. je minuti u situaciji jedan na jedan pogodio domaćeg vratara Butta u nogu, minutu kasnije uzdrmao je gradu izvrsno izvedenim slobodnjakom s 24 metra, da bi u 70. minuti propustio još jednu fantastičnu prigodu zamalo promašivši udarac lijevom nogom.

Iako je Werder bio definitivno bolja momčad na travnjaku, dalje idu Bavarci.

Louis van Gaal još ne zna za poraz niti remi u DFB-Pokalu. Ima osam pobjeda u osam utakmica.

Schweinsteiger je bremenskoj momčadi također zabio lani u berlinskom finalu pogodak za 4-0.

Za Bayern je cijelu utakmicu na poziciji lijevog beka (u 92. ga je zamijenio Braafheid) odigrao Danijel Pranjić, dok je Ivica Olić s maskom na licu izašao na travnjak u 81. minuti zamijenivši Marija Gomeza.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Schalke u pobjedi momčadi Felixa Magatha kod drugoligaša Frankfurta. Bilo je 1-0 za goste, a gol odluke zabio je u 12. minuti Jurado jednako atraktivnim golom kao što je bio Schweinsteigerov. Španjolac je pogodio s 28 metara.

Marino Biliškov odigrao je svih 90 minuta za Greuther Fürth u drugoligaškom srazu s gostima iz Augsburga, koji su nakon produžetaka slavili 4-2, dok je Mensur Mujdža odradio svih 90 minuta u jedinom ispadanju prvoligaša u srazu s nižerangiranim suparnikom. Njegov Freiburg izgubio je kod Energieja u Cottbusu 2-1. Papiss Demba Cisse za poražene je svejedno ponovno zabio svoj već deseti pogodak sezone u 11. nastupu. Dva je puta bio precizan u DFB-Pokalu.

DFB-Pokal, 2. kolo (osmina finala):

Koblenz (3. liga) – Hertha (2.) 2-1 (Stahl 60., Steegmann 71 / Ramos 88)

Victoria Hamburg (5.) – Wolfsburg (1.) 1-3 (Rahn 71 / Pekarik 17, Josue 52, Schäfer 55)

Köln (1.) - 1860 München (2.) 3-0 (Lanig 59, Novakovič 79, Podolski 83)

Greuther Fürth (2.) - Augsburg (2.) 2-4, 1-1 (Onuegbu 43, Saraer 109 / Thurk 79, 120, Rafael 99, 111)

Energie Cottbus (2.) - Freiburg (1.) 2-1 (Kruska 38, Jula 81 / Cisse 67)

Frankfurt (2.) - Schalke (1.) 0-1 (Jurado 12)

Bayern (1.) - Werder (1.) 2-1 (Schweinsteiger 27, 75 / Pizarro 2)

Kaiserslautern (1.) - Arminia Bielefeld (2.) 3-0 (Lakić 11, 42, 48)